Totální zákaz na dva roky, propustili jsme 70 % zaměstnanců, říká pořadatel koncertů Porkert

Publikováno 14. 2. 2022

Robert Porkert z agentury Live Nation (největší pořadatel koncertů v ČR) říká, že zažili „peklo“. I přes kompenzace museli většinu lidí propustit.

Různé zákazy pro neočkované už končí. To vítáte?

Obávám se, že u nás ani nikde v Evropě to nebyly zákazy pro neočkované. Bylo to omezení a totální zákaz, původně a možná dodnes pro všechny, později trochu korigované, když se prokážete očkováním, prodělanou nemocí či testem, ale to pak taky ne. Peklo. Atmosféra vytvořená a státy podporovaná byla taková, že se hlavně nemáme sdružovat, buďme odpovědní a nikam nechoďme. Vlastně to opravdu byl zákaz veškeré činnosti.

To se těžko vymýšlí, jak propagovat skvělé umělce. Ale musím zdůraznit, že celý náš obor bez výhrad plně akceptoval tento velký problém. Diváci zůstali bez koncertů, umělci a armáda profesionálních asistentů zůstala bez práce a příjmu. Ano, vítáme to, ale stále chceme řešit ty obrovské škody.

 

Byla opatření vlády nespravedlivá?

Nemyslím. V kontextu toho, jak svět reagoval. Vláda by měla s námi spolupracovat a pomoci nám všem, a hlavně státní ekonomice, probudit entertainment. To jsou obrovské podněty, které mohou probudit místní život a podpořit spojené aktivity. Doprava, hotely, spotřeba, restaurace. Kultura je motorem ekonomiky a důvodem, proč se mohou probudit další služby, a následně tedy zdravý chod společnosti.

Celý rozhovor Stanislava Dvořáka, publikovaný 11. 2. 2022 na webu Novinky.cz, najdete zde.