Projekt Jez jako kanec

Publikováno 18. 3. 2022

Rádi bychom vás informovali o vzniku neobyčejného knižního projektu pro děti. Jedná se o knihu Jez jako kanec, která snoubí humornou pohádku, zpěvníky, studiové hudební nahrávky dostupné přes QR kódy a komplexní informace o udržitelném stravování, zpracované snadno uchopitelný způsobem. 

Naší vizí je dětem pomocí mnohem hlouběji chápat své tělo, procesy které se v něm odehrávají, souvislost zdraví se stravou, ale i vědomí o kvalitě potravin a dopadech na životní prostředí.

Tento přístup nebere dítě jako někoho, komu se musí direktivne předávat postoje, kterým nerozumí. Chceme naopak ukazovat a vysvětlovat problematiku tak, aby sami čtenáři a posluchači pochopili principy, které odpovídají přirozeným rytmům přírody a našeho těla, stejně jako nejmodernějším vědeckým poznatkům.

Na konceptu se podílí zkušená autorka dětských knih a pedagožka Ludmila Bakonyi Selingerová, krajinná ekoložka a zakladatelka projektů KPZ (komunitou podporované zemědělství) a Výdejny chutí (solidární dovoz bioproduktů s komunitním výdejem). Hudbu připravuji profesionální muzikanti z The Mole’s Wing Orchestra.

Celá kniha konceptem i tématem navazuje na předchozí titul Co sežral žralok, která komplexním a zábavným způsobem seznamovala děti s problematikou odpadů, jejich vzniku, třídění, prevencí, ale i filozofií bezobalu a zero waste. Vytváříme takto volnou sérii s environmentálním přesahem.

Velmi rádi poskytneme rozhovor na téma udržitelného stravování, problematiky jídla u dětí, pedagogiky a tvorby knihy pro děti.

Podrobnosti na www.pohadkovalida.cz/kanec.