Proč se mnou jednáte jako s cucákem? Slavný ruský herec tvrdě odsoudil invazi

Publikováno 4. 5. 2022

Populární ruský herec Artur Smoljaninov se po dlouhé době veřejně vyjádřil k politickým záležitostem. V rozhovoru s novinářkou Katerinou Gordějevovou tvrdě odsoudil válku na Ukrajině a označil ji za „masakr“.

Téměř dvouhodinový díl internetového pořadu již na YouTube získal přes čtyři miliony zhlédnutí a rozpoutal diskuse na sociálních sítích i v ruských médiích.

Smoljaninov byl v posledních letech známý tím, že v médiích své politické postoje vůbec nekomentoval. Nyní je podle něj situace dramaticky odlišná a mlčení by naopak považoval za „zločin“. „Všechno se změnilo. Krev se už prolila. Je tady katastrofa. Všechno se zhroutilo. Popel, kouř, zápach, slzy. Horor. Prostě horor,“ popisoval osmatřicetiletý herec.

V interview publikovaném 28. dubna na YouTube kanálu s názvem Řekněte Gordějevové, na kterém ruská novinářka a dokumentaristka zveřejňuje rozhovory s tamními známými osobnostmi, Smoljaninov mimo jiné kritizoval kremelskou propagandu. Upozorňoval na to, že místo důkazů užívá jen prázdná slova a emoce.

Celý příspěvek, publikovaný 4. 5. 2022 na webu Aktuálně.cz, najdete zde.