Přežilo povodně i bitvu o granty. Divadlo Archa v současné podobě končí

Publikováno 24. 2. 2022

Po třech desítkách let působení v centru Prahy skončí současná podoba Divadla Archa. Stane se tak v průběhu následujících dvou let. Stávající koncept bude završen v prosinci 2023. Do budovy pak nastoupí nový tým s jiným programem i názvem.

Zakladatel a ředitel Ondřej Hrab plánuje se značkou Archa pokračovat především v projektech sociálního a dokumentárního divadla, jemuž se poslední dobou věnuje.

„Je čas na změnu. Divadlo Archa se za tři dekády své existence široce rozkročilo přes všechny oblasti divadla, tance a hudby, a neustále představuje českému publiku umělce, kteří posouvají hranice soudobého umění,“ shrnuje Hrab, jenž divadlo založil v červnu 1994.

O programu pro následující dvě sezony teď jedná s umělci, kteří jsou pro profil Archy významní, a snaží se objevit nové divadelní talenty. „Moje vize divadla pod značkou Archa postavila pevné základy pro prezentaci a vytváření nových děl soudobého scénického umění nejen u nás, ale i v mezinárodním měřítku. Vize zůstává se mnou a nemusí být nutně v budoucnu vázána na prostory Na Poříčí,“ doplňuje zakladatel divadla.

O budoucím využití divadla a o jeho formě po 1. lednu 2024 rozhodne správní rada Archy v nejbližších měsících.

Celý příspěvek, publikovaný 23. 2. 2022 na webu Aktuálně.cz, najdete zde.