Prezidentem Herecké asociace byl zvolen Ondřej Kepka

Publikováno 3. 12. 2018

Prezidentem Herecké asociace byl pro funkční období 2018 až 2022 zvolen Ondřej Kepka. ČTK to dnes sdělila asistentka asociace Hana Pilná. Režisér, scenárista, herec, moderátor a fotograf Kepka už v jejím čele stál od konce loňského roku, kdy dočasně nahradil Jiřího Hromadu. Ten na funkci předtím rezignoval ze zdravotních důvodů. Herecká asociace je známá především tím, že udílí Ceny Thálie za mimořádné umělecké výkony.

Pilná uvedla, že Kepka byl nyní zvolen v první přímé korespondenční a elektronické volbě, která se konala 14. až 22. listopadu 2018.

Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má 967 členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců.

Devětačtyřicetiletý Kepka se jako dětský herec objevil v seriálu Arabela a v několika filmech. Je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU, tam absolvoval v roce 1992 jako Danny Smiřický v adaptaci románu Josefa Škvoreckého Mirákl. Poté pokračoval ještě ve studiu hrané režie na FAMU pod vedením Dušana Kleina a Jitky Němcové, kde absolvoval v roce 1996.
V současné době se věnuje filmové, televizní i divadelní režii. Je také autorem mnoha dokumentů, na nichž se podílel nejen jako režisér, ale i jako autor scénáře. Jako herec se uplatňuje v dabingu, rozhlase a v televizi.