Přehlídkou to začíná. Akcelerátor Karolíny Bosákové pomáhá návrhářům se startem kariéry

Publikováno 14. 3. 2022

Čtyři země, osm mladých talentovaných módních návrhářů a čtyři univerzity oděvního designu. To je základní sestava účastníků projektu European Fashion Accelerator podnikatelky, filantropky a bývalé modelky Karolíny Bosákové

Ten se už devět let snaží absolventy módních oborů připravit na přechod do reálného světa módního byznysu, tak aby v něm byli co nejúspěšnější.

Projekt propojuje návrháře, vysoké školy zaměřené na oblast designu (za Česko jde o Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně) a další odborníky z oboru ze zemí Visegrádské čtyřky. V rámci každého ročníku dva finalisté z každé země prezentují svou závěrečnou kolekci, celý program má ale ještě druhou, vzdělávací část. „Přehlídkou to v módním průmyslu teprve začíná,“ vysvětluje Bosáková.

Druhá část se pokouší usnadnit mladým návrhářům přechod do reálného profesního světa. „Naše školy umí absolventy po kreativní stránce skvěle připravit, ale ještě do nedávna nekladly důraz na byznysovou stránku,“ myslí si Bosáková. Mladí designéři jsou po ukončení studia často zahlcení prací, aby se dokázali vůbec uživit a kariéra musí jít stranou nebo začnou dělat něco jiného.

Celý příspěvek Kláry Řepkové, publikovaný 13. 3. 2022 na webu Forbes.cz, najdete zde.