Podpora brněnských kreativců je v ČR jedinečná. A neustále se rozvíjí

Publikováno 16. 3. 2023

Město Brno podporuje rozvoj kreativních povolání již od roku 2010. V loňském roce přišlo s jedinečným dotačním programem, který se jinde v Česku nevyskytuje. Díky němu město přispívá na akce pro odborníky i veřejnost. A to nejen na půdě Brna.

V Brně, ale i v celém Česku jsou kreativní obory na vzestupu. Česká republika tak představuje ideální podhoubí nejen pro sportovce a vědce, ale i pro lidi, kteří se živí třeba filmařinou, architekturou, designem nebo gamingem.

A to je jeden z důvodů, proč se Brno již před 13 lety rozhodlo, že i pomoc těmto pracovním segmentům je nedílnou součástí podpory podnikání a rozvoje města. Představitelé města tak vytvořili platformu Kreativní Brno. Ta původně sloužila jako prezentace vznikajícího Kreativního centra Brno, nyní je ale mnohem obsáhlejší. Nabízí informační servis pro kreativce i pro veřejnost, která se o tuto oblast zajímá, mapuje kreativní prostředí ve městě a nabízí jedinečný dotační program. Samotné Kreativní centrum Brno, nyní již jeden ze strategických městských projektů, se pod touto platformou dál rozvíjí. Jak již název napovídá, mělo by toto centrum sloužit především kreativcům, ale díky plánovanému zřízení muzea a knihovny jej využije také veřejnost či oblastní komunity.

Celý příspěvek, publikovaný 14. 3. 2023 na webu Seznam Médium, najdete zde.