Pardubická univerzitní galerie se opět otevře, s novým názvem i obsahem

Publikováno 10. 5. 2022

Pardubice budou bohatší o jednu galerii. Univerzita Pardubice znovuotevírá svou galerii přímo v kampusu. Pod názvem GU: a s novým kurátorem je moderní prostor připravený vystavovat kvalitní umělce z České republiky i ze zahraničí. Premiérová vernisáž se chystá na čtvrtek 12. května 2022.

Své jméno s univerzitní galerií GU: spojí malíř, fotograf a pedagog Fakulty restaurování Univerzity Pardubice prof. akad. mal. Tomáš Lahoda, který už působí jako její kurátor.

Galerie, která bude pět dní v týdnu otevřená také pro veřejnost, návštěvníkům nabídne pohled na současnou českou uměleckou scénu i výstavy zahraničních umělců. „Univerzita by se měla na veřejnost prezentovat nejenom výsledky studentů a vědeckých pracovníků, ale také uměním. Pro studenty, akademiky, zaměstnance i pro veřejnost je to skvělá příležitost. Mohou nahlédnout do toho, co se v současné době odehrává na výtvarné scéně,“ vysvětluje kurátor prof. Tomáš Lahoda.

Galerie se nachází v kampusu Univerzity Pardubice v části města Polabiny. Konkrétně v budově auly a přímo v sousedství univerzitní knihovny a obchodu s univerzitním zbožím. Plocha bývalé univerzitní galerie se ale zásadně proměnila a zvětšila. Galerie GU: dnes nabízí čistý a minimalistický výstavní prostor, v němž se ročně vystřídají čtyři expozice umělců.

Podrobnosti