Pandemie zabila hudební časopis. Po 34 letech přestane vycházet britské Q

Publikováno 23. 7. 2020

Britský hudební časopis Q po 34 letech končí. Děje se tak v době, kdy pandemie nového typu koronaviru urychlila propad prodejů tištěných publikací.

Ukončení činnosti časopisu Q na Twitteru oznámil jeho šéfredaktor Ted Kessler. „Mám špatnou zprávu. Číslo, které vyjde 28. července, bude naše poslední,“ uvedl s tím, že magazínu uškodila pandemie. Ta již podobně vedla k propouštění v redakcích britského vydavatelství Reach Plc, jež publikuje deníky Daily Mirror nebo Daily Star, či veřejnoprávní BBC.

„Stokrát se omlouvám za to, že se mi nepodařilo udržet Q nad vodou,“ píše Kessler v úvodníku posledního čísla. „Celou dobu, kdy jsem časopis vedl, jsme balancovali nad propastí a různými způsoby jsme se snažili přežít na extrémně náročném printovém trhu. Covid-19 to všechno poslal do kytek,“ uvedl.

Časopis Q nabídl jeho majitel, německá mediální skupina Bauer Media, k prodeji již v květnu, kdy se kvůli pandemii snížil objem inzerce a zároveň klesla prodejnost. Tento týden Bauer Media oznámila, že vedle Q přestane vydávat i časopis o starších autech Modern Classics. Ani pro jeden titul Bauer Media nenašla kupce.

Celý příspěvek, publikovaný 21. 7. 2020 na webu Aktuálně.cz, najdete zde.