Otáčivé hlediště v Krumlově má zůstat na místě do roku 2023. Nová točna by mohla být jinde

Publikováno 31. 10. 2019

Otáčivé hlediště by mělo v českokrumlovské zámecké zahradě zůstat do roku 2023. Nová točna by mohla být jinde. Po jednání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) to oznámil náměstek primátora Českých Budějovic Juraj Thoma (Občané pro Budějovice).

Jihočeští památkáři minulý týden oznámili, že v roce 2020 zahájí tříletou opravu letohrádku Bellarie u otáčivého hlediště zhruba za 50 milionů korun. Uvedli, že práce v letech 2021 a 2022 zčásti omezí zdejší produkci Jihočeského divadla, hlavně odpolední představení. Thoma ale v úterý o situaci mluvil s generální ředitelkou Národního památkového ústavu Naděždou Goryczkovou a uvedl, že produkce divadla omezená nebude.

Město České Budějovice, jež známé otáčivé hlediště vlastní, má zatím smlouvu s památkáři na pronájem pozemku v zámecké zahradě do konce roku 2020. Zástupci města a divadla původně žádali, aby památkáři smlouvu prodloužili do roku 2025.

„Domluvili jsme se, že paní ředitelka Goryczková dá pokyn, aby byla smlouva prodloužena do roku 2023. Oprava Bellarie by neměla komplikovat další sezony (divadla),“ oznámil náměstek Thoma. Dodal, že podle Goryczkové zvládnou stavební technici potřebné práce před nebo po divadelní sezoně.

Celý příspěvek, publikovaný 29. 10. 2019 na webu ČT24, si můžete přečíst zde.