Mustarinda: Pomocí čísel změnu lidského přemýšlení nezměříte

Publikováno 31. 3. 2022

Marika Volfová připravila na webu Artalk.cz rozhovory o ekologicky orientovaných institucích, tentokrát si povídala se členkami finské neziskové organizace Mustarinda, Michaelou Caskovou a Miinou Kaartinen.

Michaela je vizuální umělkyně a pracuje v oblasti uměleckého a environmentálního vzdělávání, Miina je výzkumnice a editorka magazínu vydávaného Mustarindou. Kulturní prostor a post-fosilní rezidenční program Mustarindy byl založen před 11 lety ve finských lesích.

Můžete popsat, jak Mustarinda funguje, v čem je specifická, jaká je její agenda a jakými tématy se zabýváte?

Miina Kaartinen (MK): Mustarinda je spolek, který propojuje umění s výzkumem a propaguje kulturní a ekologickou diverzitu. Od začátku bylo hlavním cílem prosazovat ekologickou rekonstrukci společnosti.

Michaela Casková (MC): Pracujeme na velkém množství aktivit, staráme se nejen o chod organizace, ale máme také více pracovních skupin kolem jednotlivých aktivit, jako je vzdělávání, publikování, aktivismus, který se týká především ochrany místních lesů. Naší hlavní prací je provozování rezidence, většinu času zabere práce na provozu, programu, kurátorství a péče o rezidenty a rezidentky.

Celý rozhovor Mariky Volfové, publikovaný 30. 3. 2022 na webu Artalk.cz, najdete zde.