Kvalitní příběh nemusí stát moc, můžeme konkurovat am. produkci, věří scenárista Baldýnský

Publikováno 14. 1. 2021

Televize zasadila za uplynulý rok ránu filmovému průmyslu, pro obrazovky a displeje často vznikají technicky kvalitnější díla než pro plátna kin, říká scenárista a kreativní producent ČT Tomáš Baldýnský.

Zároveň ale i televizní produkce čelí konkurenci streamování, kdy i jednotlivci mohou za zlomek ceny přilákat velká publika. Baldýnský věří, že české seriály mohou obstát, když budou vyprávět kvalitní příběhy, které mohou vyjít levněji než sekunda hollywoodského velkofilmu, řekl v Interview ČT24.

Uplynulý rok dostal podle Baldýnského filmový průmysl pořádnou ránu od průmyslu televizního. „Jsou zavřená kina a jak je vidět, tak Američané jim trochu přestávají věřit, takže začali i velké filmy dávat na streamovací platformy,“ zdůvodňuje scenárista. Kupříkladu produkční společnost Warner Bros. už dříve avizovala, že očekávané tituly jako Duna či čtvrtý Matrix dá v tomto roce k dispozici na webu současně s uvedením do kin.

Televize podle Baldýnského v době karantén a práce z domova zůstává pro mnoho lidí poslední věcí, která dává dni strukturu. „Televize je pro spoustu lidí hlavním pojítkem mezi nějakou tou realitou a bublinou bezčasí, ve které teď mnoho lidí z donucení žije,“ míní. Jelikož se zároveň lidé nemohou věnovat některým zálibám jako za normálních okolností, mají více času třeba na seriály, doplňuje.

Celý příspěvek, publikovaný 11. 1. 2021 pod šifrou apm na webu České televize, najdete zde.