Kryptoměny a NFT jsou pro digitálního umělce revoluční, říká 3D umělec Filip Hodas. Nejdražší kus prodal za 2,4 milionu korun

Publikováno 21. 3. 2022

Tak zajímavý, a přitom ne zrovna objevený svět 3D ilustrací v Česku zrovna nerezonuje. Přitom v Praze bydlí umělec, který má ve světě velké jméno. Zeptali jsme se Filipa Hodase, jak se mu daří ve světě možností diky blockchainu a NFT.

dyž si položíš otázku, kteří Češi jsou nejsledovanějšími na Instagramu, kdo se ti vybaví? Podle našeho názoru to bude Petr Čech, Leoš Mareš, Jirka Král nebo možná Anna Šulcová. V první dvacítce se však najdou i krajané, kteří na sociálních sítích z nějakého důvodu prorazili, ale v Česku moc známí nejsou. Jejich činnosti totiž zasáhly mnohem širší publikum – často mluví k celému světu.

Vynecháme-li veškerý influencing, v žebříčku nám zůstanou často „opravdoví“ umělci. To je případ i našeho dalšího respondenta, jehož umění je nezaměnitelné. Vezměme si takovou Silivii Mahdal, umělkyni tvořící realistické malby tužkou, která má 1,4 milionu sledujících. Podobně věhlasným je i hoodass, vlastním jménem Filip Hodas, jehož skoro 625tisícová fanouškovská základna obdivuje jeho 3D umění.

Celý příspěvek Vojtěcha Vandy, publikovaný 2. 3. 2022 na webu Refresher.cz, najdete zde.