Uzávěrka 30. 1.

Umělecké rezidence v rámci rezidenčního programu ART IN RES – open call

Publikováno 6. 1. 2021
Logo nového projektu Nové sítě Art in res.

Podpora je určena pro umělce i rezidenční místa.

Program ART IN RES otevírá první ročník podpory rezidenčních pobytů, který je určen oběma stranám – umělcům i rezidenčním prostorům. ART-IN-RES se zaměřuje na podporu kreativního procesu a vzniku nových projektů v oblasti současného divadla, tance, nového cirkusu a performance. Do programu se mohou hlásit umělci dlouhodobě působící v ČR.

Výzva se týká kalendářního období od 1. února do konce roku 2021 a je určena pro projekty s maximálním třítýdenním pobytem ve smluvené hostitelské instituci. Během roku 2021 budou podpořeny dva individuální a jeden skupinový projekt.

Finanční podpora je určena pro umělce i rezidenční prostor:

• 2 x individuální rezidence pro 1–2 umělce: jednorázová celková podpora 20 tis. Kč pro umělce a 15 tis. Kč pro hostující rezidenční místo

• 1x skupinová rezidence pro 3 a více umělců: jednorázová celková podpora pro umělce 70 tis. Kč a 30 tis. Kč pro rezidenční místo

Formulář k přihlášení se do programu naleznete ZDE.

Výběr doporučených rezidenčních míst najdete na novém portálu www.artinres.cz.

Nový webový portál vznikl díky podpoře Norských fondů 2014–2021.

V této souvislosti bychom vás rádi informovali o česko – norském rezidenčním programu, který bude probíhat v roce 2021 a 2022. Tento program podpoří celkem 4 rezidence – 2 v ČR a v 2 Norsku. Výzvy k rezidencím budou zveřejněny začátkem roku 2021. Rezidenční program je podpořen z Norských fondů 2014–2021.