Uzávěrka 15. 8.

Třeboň 105 vyhlašuje open call – výtvarný happening

Publikováno 6. 8. 2022

Galerie, Divadlo & Biograf 105 v Třeboni vyhlašuje otevřenou výzvu pro výtvarné umělce, kteří by rádi byli součástí prvního ročníku výtvarného happeningu. Ten by se měl uskutečnit ještě v průběhu letošního léta v historickém centru jihočeské Třeboně.

Smyslem tohoto startujícího projektu je podpořit umění ve veřejném prostoru a zároveň dát mladým a začínajícím autorům příležitost vystavit dílo, které v rámci akce vznikne, v prostorách multifunkčního kulturního objektu Třeboň 105 minimálně do června 2023.

Autoři se ucházejí až o 4denní tvůrčí pobyt v Třeboni, během kterého budou mít čas a prostor pracovat na vlastním díle. Samotný happening by měl probíhat pod širým nebem, situovaný bude na některém z turisticky exponovaných míst přímo v historickém centru města. Autorům na základě jejich návrhu a rozpočtu, který je nedílnou součástí žádosti, garantujeme uhrazení výtvarných potřeb a materiálu pro jejich práci (plátno/banner, štětce, barvy apod.). Výsledné dílo bude vlastnictvím autora, který jej po dobu jednoho roku zapůjčí Galerii, Divadlu & Biografu 105 v Třeboni za účelem vystavení v prostorách bistra na plochu 2,1 x 6 metrů.

Vybraným autorům poskytneme:

  • až 4denní tvůrčí pobyt v Třeboni
  • výtvarné potřeby a materiál (plátno nebo banner, štětce, barvy apod.)
  • plochu 2,1 x 6 metrů v bistru se závěsným systémem

Přihlášku naleznete zde.

Termín pro zaslání přihlášek: 15. 8. 2022

Případné dotazy posílejte na mail .