Uzávěrka 30. 4.

Summer LAB Limited 2021 ft. Michal Heriban

Publikováno 31. 3. 2021
Summer LAB Limited 2021 ft. Michal Heriban

Léto a tanec, notná dávka pohybu a porce zážitků. Léto a současný tanec a fyzické divadlo a Michal Heriban – to je Summer Lab Limited. Intenzivní pohybová laboratoř, stipendijní program a cesta do profesionálního tanečního světa.

Příležitost hýbat se, učit se, trénovat, potkat nové lidi, být součástí choreografie, která vznikne přímo v rámci programu. Choreografie, která se bude veřejně prezentovat v divadle. A navíc šance získat projektové angažmá pro novou produkci ConTeátru. Neváhej – Summer Lab Limited 2021 povede tanečník, choreograf a výtvarník Michal Heriban.

Jedná se o desetidenní program rozdělený do dvou fází (probíhá v červenci a září 2021).

• každodenní tréninky

• tvorba choreografie

• prezentace v divadle

• možnost angažmá v celovečerním projektu v režii a choreografii Michala Heribana

• cesta, jak si vyzkoušet na vlastní kůži fungování v souboru na profesionální bázi. 

Současný tanec a fyzické divadlo s Michalem Heribanem

Michal se zaměří na propojení herectví a tance. V lekcích bude pracovat se strukturou různých pohybových principů a aplikovat je na běžná civilní gesta. Ta poslouží jako prostředek k vyprávění příběhu a zdroj inspirace pro vytváření pohybového materiálu. V kontextu nonverbálního a tanečního divadla ho pak Michal povede až k abstraktnímu projevu.  

V tréninkových lekcích se bude intenzivně věnovat technice partneringu v současném tance (rovnocennost, napojení, stabilita) a technikám floorwork (dynamika, měkkost a obrácené polohy těla).

Harmonogram

letní fáze 26.–31. 7. 2021

podzimní fáze 16.–19. 9. 2021

Každý den probíhá taneční trénink (90 min.), poté následuje pohybová tvůrčí dílna (2x 90 min.).

Cena

Cena zahrnuje celý desetidenní program, tj. 3 lekce/den + doprovodné aktivity (např. návštěva představení a večerní talks, bude upřesněno)

Dospělí: 3 000 Kč

Studenti: 2 500 Kč

Pro koho je Summer LAB Limited

Summer LAB Limited funguje především jako stipendijní program pro studenty a absolventy tanečních a divadelních škol, nicméně je přístupný i pro ostatní pokročilé, poloprofesionální i profesionální tanečníky, performery a divadelníky ve věku 16–30 let.

Program je výběrový, na základě přihlášek bude vybráno max. 16 účastníků. Pokud vše půjde podle plánu, během podzimní fáze projektu poté bude z těchto účastníků vybráno 3–6 performerů, kteří budou mít příležitost získat projektové angažmá v celovečerní inscenaci Michala Heribana a budou mít tak příležitost neocenitelné profesní zkušenosti.

Jak se přihlásit

Vyplňte formulář na www.contemporarytheatre.cz. Dále přiložte jedno krátké video (cca jedna min.), kde nám předveďte cokoliv, v čem se cítíte dobře, ať už je to naučená choreografie, pohybová improvizace, herecká nebo pantomimická scénka…zkrátka cokoli pohybového či divadelního, fantazii se meze nekladou! Video je podmínkou pro zařazení přihlášky do výběrového procesu.

Open call pro přihlašování probíhá 1.–30. 4. 2021, výsledky open callu budou všem přihlášeným oznámeny do 20. 5. 2021.

O Michalovi

Michal Heriban je slovenský tanečník, performer, choreograf a výtvarník, který působí v Praze, Mnichově a Bratislavě. Ve své práci se zaměřuje především na současný tanec a fyzické divadlo. Již šest let je kmenovým členem souboru Lenka Vagnerová & Company. Od roku 2015 úzce spolupracuje s německým choreografem Michou Puruckerem. Hostuje v představeních Národního divadla v Praze, Losers Cirque Company a také divadla Minor. V posledních letech vytvořil choreografie např. pro Městské divadlo Kladno, divadlo NUDE, divadlo DPM či pro Lenka Vagnerová & Company. Za hlavní roli v představení Panoptikum získal v roce 2019 nominaci na cenu Thálie v kategorii balet, tanec a pohybové divadlo.

Více na https://contemporarytheatre.cz/summer-lab-limited-2021/