Rezidenční program Kultura 2020 (Francie) – výzva pro profesionály z oblasti kultury

Publikováno 21. 8. 2019

Výzva pro kulturní profesionály ke stáži v partnerské instituci ve Francii.

Program Rezidence Kultura se zaměřuje na začlenění profesionálů ze zahraničních partnerských institucí do administrativních a vědeckých týmů veřejných institucí Francie (státní správa, regionální zřízení pro kulturní záležitosti, veřejné organizace a významné platformy), a šířeji do týmů všech neziskových kulturních subjektů. Program se zaměřuje na ověřené profesionály, kteří jsou odpovědnými pracovníky v kulturních organizacích (fungují v kulturním veřejném prostředí, jsou zodpovědní za kulturní projekty, jsou vedoucí kulturních oddělení v místních úřadech, jsou odpovědní za rozvoj a řízení kulturních politik) a mají zájem na rozvoji profesních a konkrétních projektů v přijímací instituci ve Francii, které umožní výměnu znalostí a know-how.

Pobyt ve Francii se může odehrávat v délce od 1 do 3 měsíců. Zahraniční profesionálové obdrží stipendium 1 500 € měsíčně po dobu stáže.

Zájemci musí určit instituci, ve které by si přáli vykonat stáž a také ji kontaktovat a ověřit možnost vykonání stáže a vytvořit projekt pro stáž.

Více informací zde.

Pracovní překlad výzvy do češtiny.