Uzávěrka 15. 10.

Rezidence v uměleckém Studiu Bubec 2021 – open call

Publikováno 9. 9. 2020

Umělecké Studio Bubec vyhlašuje výzvu k podání přihlášek na rezidenční pobyt pro umělce/umělkyně na rok 2021.

Studio Bubec nabízí kreativní prostor k tvorbě v bývalé skladové hale, která má rozlohu 1 200 m2 a leží na pozemku 3 000 m2. Celý areál se nachází na okraji Prahy, ale v dostupnosti z centra 30 minut městskou hromadnou dopravou.
Studio je vybaveno základním nářadím a výrobním zařízením pro práci s kovem, dřevem, kamenem i ostatními materiály. Umělci mohou pracovat ve společném otevřeném prostoru, využívat nářadí studia a konzultace s etablovanými českými umělci, kteří ve studiu pracují (Čestmír Suška, Ladislav Plíhal aj.).

Prostor na rezidence od ledna do prosince 2021 nabízíme studentům díky štědré podpoře Nadace Suška – Shameti bez rezidenčního poplatku.

Pro ostatní zájemce je cena nastavena na čtyři týdny s ubytováním ve dvoulůžkovém  pokoji 900 EUR, příplatek za jednolůžkový je 150 EUR.

Je možno uskutečnit i kratší rezidenční pobyt – vždy dle domluvy a možností.

Rezidenti mohou žádat o stipendia a granty například na ambasádách a dalších institucích, a to samostatně nebo ve spolupráci se Studiem Bubec.

Počet míst je omezený, účastníky vybírá umělecká rada ve složení: Ivana Hanzlíková (předsedkyně), Arjana Shameti, Daniela Kramerová, Diana Winklerová, Nicole Taubinger, Čestmír Suška, Michal Fišer, Martin Pertl, Daniel Suška.
Přihlášky (CV s kontaktními údaji) a návrhy ve formě stručného popisu a doprovodného vizuálního materiálu posílejte na e-mail do 15. 10. 2020.

Více informací: https://www.bubec.cz/inpage/rezidencni-program

Výsledky krátkodobé rezidence budeme prezentovat na společné výstavě, zabezpečíme propagaci, materiál si účastník rezidence zajistí na vlastní náklady.