Uzávěrka 30. 5.

INI Open Call: Letní rezidence 2023

Publikováno 13. 5. 2023

Otevřená výzva k předkládání žádosti pro tříměsíční rezidenční pobyt v INI Project/PROSTOR na červenec až září 2023. Výzva je určena pro kohokoliv, kdo má zájem participovat na programu, potřebuje čas a místo pro práci, která může rozvíjet nebo nastartovat další tvůrčí procesy.

INI Project vyhlašuje otevřenou výzvu k předkládání žádosti pro tříměsíční rezidenční pobyt v INI Project/PROSTOR na červenec až září 2023. Výzva je určena všem umělkyním, kurátorům, filmařkám, ekologům, aktivistkám, spisovatelům, právničkám, designerům, teoretičkám, uměleckým dvojicím či skupinám bez ohledu na věk, zaměření či dosažené vzdělání. Výzva je určena pro kohokoliv, kdo má zájem participovat na programu INI Prostoru, potřebuje čas a místo pro práci, která může rozvíjet nebo nastartovat další tvůrčí procesy.

Rezidence se uskuteční jako součást celoročního cyklu čtyř tematicky provázaných bloků s názvem Systémy přežití, jejichž těžištěm je prozkoumávání možností života ve světě, ve kterém se nezadržitelně rozpadá iluze blahobytu donedávna chápaná jako samozřejmost. Program se zamýšlí nad tím, jak jsou uspokojovány naše základní potřeby na úrovni individuálních a kolektivních těl, kterými jsme. Zapojením místních i mezinárodních komunit, spoluprací s organizacemi sociálních služeb a umělci*kyněmi, program prozkoumává obavy z podmínek, kterým čelíme ve světle uprchlické, politicko-ekonomické a ekologické krize a hledá Systémy přežití.

Hledáme projekty, které se vztahují a přehodnocují vztah s přírodou a samotným konceptem přírody zakládajícím se na vykořisťujícím a násilném poutu. Chceme tyto vztahy narovnávat, hledat empatii a solidaritu pro různé komunity a entity.

Co nabízíme?

  • odborné konzultace s členy INI Project teamu
  • produkční podporu při realizaci děl a organizaci událostí pro veřejnost
  • ateliér se zázemím po celou dobu rezidence
  • rezidence bude podpořena honorářem 25 000 Kč

Deadline přihlášek je 30. května 2023

Více informací na http://iniproject.org/prostor/o-projektu

Rezidence může být realizována díky podpoře Ministerstva kultury, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.