Dlouhodobá rezidence v Cross Attic (jaro/léto 2019)

Publikováno 12. 2. 2019

Cross Attic se znovu otevírá pro rezidenční umělce. Cílem je poskytnout prostor, čas a zázemí pro svobodnou tvorbu/dlouhodobý výzkum.

Holešovický Cross Club je jedním z nejpestřejších míst v Praze především díky své dramaturgii, v níž dlouhodobě vytváří prostor pro nejrůznější formy umění, kulturně vzdělávací pořady, projekce filmů a přednášky. Ve vrchním patře klubu – na půdě – je umístěn atmosferický sál Cross Attic, který pravidelně pořádá interdisciplinární projekty, site-specific eventy, performance-art festival a řadu mezinárodních spoluprací.

IDEA    
Cross Attic vytváří platformu, v níž umělci z nejrůznějších odvětví umění budou moci sdílet společný prostor. Půda Cross Clubu by se měla stát místem, kde budou umělci volně tvořit, diskutovat a spolupracovat s ostatními rezidenty a umělci, kteří na půdě již tvoří. Vzájemná spolupráce si dává za cíl poskytnout odlišný pohled na tvorbu skrze vnímání práce a myšlenek ostatních a umožnit osobní i umělecké přesahy ve vzájemném setkání. Půda by se tak měla stát rezidentním místem pestré skupiny lidí s různými přístupy, kteří by kromě své vlastní práce měli touhu navazovat dialog s dalšími umělci na lokální i mezinárodní úrovni a podílet se na společných projektech iniciovaných Crossem. Specifičnost každého pohledu a různorodost forem, estetiky a přístupů by měli přispět k budování unikátní tvůrčí atmosféry a k spoluvytváření místa svobodné kultury.

VÝZVA JE URČENA PRO
Performativní umění (divadlo, tanec, performance-art…), fotografie, audio/visuální umění, nová média, výtvarné umění, sound-art, architektura, literatura, výzkum, …

TERMÍN REZIDENCE
1. 4. až 1.  7. 2019

NABÍZÍME
– Volný přístup do prostoru (24/7).
– Produkční spolupráci při realizaci projektu.
– Možnost participace na mezinárodních projektech
– Uspořádání prezentace výsledného projektu nebo work-in-progress
– Inspirativní, nekonfliktní prostředí a místo setkávání českých i zahraničních umělců z nejrůznějších odvětví umění.
– Networking mezioborových umělců

JAK SE PŘIHLÁSIT?
Pokud máte zájem být jedním z rezidentů, pošlete nám e-mail na

Do e-mailu připojte:
– Ukázky/dokumentace vaší práce
– Krátký popis projektu, na němž byste chtěli během rezidence pracovat – směr, jímž předpokládáte, že se vaše tvorba bude v následujícím čase vyvíjet.
– Několik vět o sobě – co vás inspiruje – momenty, které ovlivnily vaši tvorbu.

DEADLINE
– Přihlášky zasílejte do neděle 3. 3. 2019
– Vybrané umělce oznámíme nejpozději ve čtvrtek 7. 3.
– Osobní setkání budou probíhat v průběhu celého dne 17. 3.

KONTAKT
Pro jakékoliv informace, dotazy, konzultace nás neváhejte kontaktovat: m.p., T 731 468 447, E

https://crossattic.com/