Uzávěrka 15. 9.

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA. – open call rezidenčního programu 2022

Publikováno 7. 9. 2022

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA. vypisuje doplňující kolo pro účast v rezidenčním programu 2022 v areálu Zámku Žďár nad Sázavou ve dnech 9.–26. 11. 2022. Rezidence nabídne umělcům zázemí pro přípravu představení, čas na výzkum, prostor k setkání a sdílení otázek i zkušeností.

V rámci programu poskytujeme umělcům zázemí pro přípravu představení, čas na výzkum, prostor k setkání a sdílení otázek i zkušeností. Prioritně chceme podporovat projekty ve fázi uměleckého výzkumu. Zaměřujeme se na choreografy, ale jsme otevřeni i tvůrčím projektům z oblasti divadla, literatury, hudby a nového cirkusu. Program je otevřen pro české a zahraniční tvůrce.

V daném termínu budou v areálu paralelně pracovat dvě až tři skupiny umělců. Setkání jsou organizována s cílem poskytnout rezidentům peer to peer sdílení zkušeností, mezinárodní networking a otevření dveří k případné budoucí spolupráci.

Součástí rezidence je povinnost prezentovat svůj projekt místnímu publiku. Prezentace může mít různou podobu, která vždy záleží na konkrétním projektu a fázi, v jaké se nachází. Zpravidla jsou výstupy z rezidence pojímány jako work in progress, workshop, přednáška apod.

Termíny work in progress: 18. 11. 2022 a 25. 11. 2022

Přihlašovací formulář: https://bit.ly/3euGDio

Lhůta pro podání přihlášek: 15. 9. 2022