Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA – last call – rezidence napříč Evropou

Publikováno 2. 1. 2019

Roundabout Europe vytváří síť uměleckých rezidencí a festivalů outdorového umění se zaměřením na umělce či soubory, které jsou buď na začátku své profesní dráhy nebo by rádi své umění obohatili či posunuli novým směrem. Umělci z České republiky se mohou hlásit do 6. ledna 2019.

Nový evropský projekt Roundabout Europe, jehož je SE.S.TA se svým festivalem KoresponDance spoluorganizátorem, přináší skvělou příležitost pro umělce a soubory zaměřené na outdorové živé umění. Hledáme choreografy nebo skupiny současného tance, nového cirkusu či pohybového divadla pro účast v jedinečném projektu.

Každý vybraný umělec či soubor bude pozván na dvě umělecké rezidence do dvou různých zemí. Rezidence budou vždy konkrétně zaměřené v závislosti na potřebách či požadavcích umělců. Kromě toho, že budou mít umělci možnost se skutečně věnovat přípravě své performance, budou mít příležitost se zúčastnit i řady workshopů a setkání s koučem – ať už pro řešení praktických či inspirativních otázek. Výsledky rezidencí budou veřejně prezentovány v rámci partnerských festivalů. Navíc, na konci každého pobytu, shrnou umělci i odborníci své zkušenosti a zveřejní je na blogu webu Roundabout Europe.

Projekt má vlastní webové stránky http://roundabouteurope.eu

/ Dvakrát dvoutýdenní rezidence s koučinkem (každá rezidence v jiné zemi)
/ Veřejná prezentace díla (work in progress či finální performace) na festivalu hostující země
/ Diskuse s diváky

Přehled rezidencí, pro které budou umělci vybráni:

/ Květen 2019: Rezidence v Santa Maria Da Feira (Portugalsko)
/ Červenec 2019: Rezidence ve Žďáru nad Sázavou (Česko)
/ Červenec 2019: Rezidence v Helsingoru (Dánsko)
/ Srpen 2019: Rezidence v Amersfoortu (Holandsko)
/ Září 2019: Rezdience v Great Yarmouthu (UK)

Přihláška: https://roundabouteurope.eu/apply/application/late_application.lasso