Kai-Fu Lee: Supervelmoci umělé inteligence

Publikováno 5. 2. 2020

Překotný vývoj v oblasti umělé inteligence přinese dramatické změny dříve, než mnozí odborníci předpokládali. Motorem vývoje už nejsou ani tak samotné inovace, jako spíše velikost trhu generující obrovské objemy dat, s nimiž technologické firmy pracují.

Směr proto začínají udávat dvě velmoci – Čína se svými strategiemi pobídek a vládních programů a Spojené státy, které stále ještě platí za lídra v oblasti technologií. Autor ve své knize na obě velmoci apeluje, aby s rostoucí technologickou mocí převzaly i odpovědnost za změny, kterými lidstvo v nejbližší budoucnosti bude procházet. Předvídá, že největší výzvou budoucnosti nebude převzetí lidské práce umělou inteligencí, ale otázka, co znamená být člověkem.

Kai-Fu Lee je jedním z nejznámějších expertů na téma umělé inteligence na světě. Narodil se na Tchaj-wanu, odkud v roce 1973 emigroval do USA. V osmdesátých letech 20. století pracoval na Carnegie Mellon University na přelomovém výzkumu strojového rozeznávání přirozené řeči. V devadesátých letech působil jako vědecký pracovník v Applu. Po přesídlení do Pekingu v roce 1998 spoluzaložil a vedl místní výzkumné laboratoře společnosti Microsoft, v letech 2005 až 2009 šéfoval Google China.

Překlad: Petr Holčák

Rozsah: 292 str.

Publikaci si můžete koupit na stránkách nakladatelství Argo.