Uzávěrka 28. 2.

Young Academy vyhlašuje open call k účasti na Directors Workshopu 2022

Publikováno 2. 2. 2022
Workshop 2019 (c) Tereza Havlínková

Jsi režisér*ka, je ti méně než 35 let a zajímá tě, jak digitalizace mění člověka? Přihlas se na Directors Workshop 2022 a můžeš se propracovat až k natočení vlastního spotu pro T-Mobile. Jeden až tři nejzajímavější koncepty budou vybrány pro realizaci s velkorysým rozpočtem.

Přihlašte svůj showreel a staňte se účastníkem Directors Workshopu 2022. Vybraní účastníci dostanou možnost prakticky rozvíjet svoje koncepty, tvůrčí hlas a dovednosti s podporou silného partnera a našich mentorů. V návaznosti na téma, které vzniklo ve spolupráci s T-Mobile, partnerem letošního ročníku, bude každý z účastníků pracovat na vlastním treatmentu a skriptu, ve kterých bude zadané téma rozpracovávat ve formátu branded content. Jeden až tři nejzajímavější koncepty budou vybrány pro realizaci s velkorysým rozpočtem a v industry standardech – režiséři a režisérky budou pracovat s kompletním štábem profesionálů, nejmodernějším vybavením a v prostředí zavedených postprodukčních studií. Následně se váš příběh stane součástí široké celospolečenské debaty ve veřejném prostoru skrze komunikační kanály T-Mobile. Program je otevřený pro režiséry mladší 35 let, kteří režírovali maximálně čtyři reklamní spoty.

Více informací a přihlašovací formulář najdete na youngacademy.cz.

Digitální optimismus: Jak digitalizace mění člověka? Benefity a odpovědnost.
Díky internetu je propojený takřka celý svět a čím dál víc našich aktivit se děje ve virtuálním prostoru. Množství sdíleného obsahu a běžných úkonů vyžadujících internetové připojení se rok od roku zvyšuje a spolu s tím rostou i požadavky na kvalitu a rychlost připojení. Pokrytí vysokorychlostní sítí je pro udržení vývoje klíčové. Naše společnost je ale různorodá. Někomu rychlý rozvoj komunikačních technologií vyhovuje a na síti se cítí jako ryba ve vodě, jiní se na pokrok dívají skepticky a s obavami, zda se nás stroje nechystají nahradit a jestli si dokážeme ještě vyznat lásku z očí do očí tak jako dřív. Ať už je náš postoj jakýkoliv, život bez internetu a chytrých zařízení si už lze jen těžko představit. Jaké výhody a výzvy společnosti přináší digitální identita, distanční vzdělávání, podnikání a kultura online, rozšířená realita, digitalizace veřejných služeb, internet věcí nebo vzdálený přístup ke strojům? A co to všechno znamená pro životní příběh jednotlivého člověka?

Co je Young Academy?

Young Academy je startup projektem Asociace producentů v audiovizi (APA), která se dlouhodobě zabývá kultivací pracovního prostředí ve filmovém a reklamním průmyslu. Young Academy navazuje na soutěž Young Directors s cílem propojovat co nejširší okruh lidí se zájmem o audiovizi v reklamě. Základem našich akcí je otevřený dialog mezi zavedenou a nastupující generací tvůrců. Ve spolupráci s inovativními brandy připravujeme Directors Workshop, na kterém dostávají mladí režiséři a režisérky příležitost vyzkoušet si práci pro zavedenou značku a vytvořením smysluplného příběhu přispět k řešení existujícího problému. Společně s Pragueshorts Film Festivalem v dubnu 2022 uspořádáme Young Academy Forum, kam se chystá řada skvělých hostů a na programu jsou přednášky, diskuze i masterclasses.

www.youngacademy.cz
www.instagram.com/youngacademy.cz