Uzávěrka 12. 2.

Soutěž Náš prostor – Bílý dům – výzva na realizaci veřejného participativního uměleckého díla

Publikováno 17. 1. 2023

Výzva na realizaci veřejného participativního uměleckého díla. Jedná se o uměleckou intervenci ve formě velkoformátové malby.

Dílo bude realizováno na prostranství před objektem tzv. Bílého domu na Žerotínově náměstí 533/6 v Brně, s možným přesahem na přechody pro pěší a do přilehlých ulic; výzvou je i práce s přilehlou zelení.

Bílý dům, unikátní stavba poválečného modernismu v centru města, dříve sloužil jako Městský výbor KSČ. Nyní se zde nachází dětská poliklinika, základní škola, sál s kapacitou 300 míst a kavárna. V roce 2027 se plánuje přesun polikliniky do nové budovy a další vývoj Bílého domu není zatím zcela jistý. Umělecká intervence by měla sloužit do doby změny provozu budovy. Cílem díla je nejen zpříjemnit veřejný prostor obyvatelům města a přímým uživatelům budovy, ale současně vzbudit o ni hlubší zájem a zvýšit zapojení veřejnosti do diskuze o její budoucnosti. Jedná se totiž o významnou stavbu v majetku města Brna, jejíž proměna by mohla vést ke vzniku kreativního a kulturního centra města.

Podrobnosti