Uzávěrka 31. 3.

Signal Festival & PrusaLab vyhlašují v r. 2023 otevřenou výzvu pro kreativce a inovátory

Publikováno 15. 2. 2023
Nezmar (Ondřej Drahokoupil, Vítězslav Plavec a Filip Zeman), Signal Festival 2022

Signal Festival a PrusaLab společně vyhlašují otevřenou výzvu na vytvoření uměleckého díla pro 11. ročník Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října 2023. Cílem výzvy je návrh a realizace instalace, která bude zařazena do hlavního programu Signal Festivalu 2023.

Již pátý ročník našeho open callu pro kreativce a inovátory je tu! Signal Calling, který i letos pořádáme společně s kreativní dílnou Prusalab, je příležitostí pro lokální tvůrce představit svou tvorbu široké veřejnosti u nás i v zahraničí.

Ať už jste student nebo profesionál, designér nebo programátor, jedinec nebo skupina, vaše dílo se může stát součástí hlavního programu Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října 2023.

Co je třeba splnit? Projekt musí být koncipován jako objektové světelné dílo, které odolá podzimnímu počasí, velkému náporu návštěvníků i transportu. Inspirací mohou být témata jako computer vision, big data, hra a příroda.

Autor vítězného projektu získá vedle financí na vznik díla a odborné i produkční podpory také honorář 40 000 Kč, 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3s a možnost tříměsíčního projektového členství v kreativní dílně Prusalab.

Podrobnější informace o Signal Calling 2023 najdete zde. Přihlášky lze podávat do 31. března 2023.

V rámci otevřené výzvy vznikl například oblíbený kinetický objekt Reflexe od Adama Ciglera a Petra Vacka (Signal Calling 2019), který proměnil prostory Anežského kláštera v tajuplnou zahradu. Na celý proces jeho vzniku se můžete podívat v tomto videu. Reflexe se představila i návštěvníkům digitálního festivalu Constellations de Metz ve Francii a vzešlo z ní dílo Fluidum prezentované na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.