Uzávěrka 23. 1.

Pražské stolky & židle – open call v roce 2023

Publikováno 18. 1. 2023

Již po osmé se pro občany Prahy, kulturní instituce i spolky otevírá příležitost přihlásit se do otevřené výzvy projektu Pražské židle & stolky.

Úspěšný projekt Pražské židle & stolky vstupuje již do své osmé sezony a všem zájemcům o zápůjčku otevírají organizátoři možnost, přihlásit se do otevřené výzvy. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách Kreativní Prahy a odeslat jej do 23. ledna 2023.

S ikonickými černými židlemi a stolky se obyvatelé Prahy potkávají v ulicích od roku 2016. Projekt původně vznikl na půdě Institutu a plánování a rozvoje hlavního města Prahy, od roku 2021 jej spravuje organizace Kreativní Praha. V loňské sezoně se Pražské židle & stolky objevily na rekordních 110 místech po celé v Praze. Lidé se na ně mohli posadit v ulicích Prahy, na náměstích, v parcích, v kulturních a komunitních prostorách či na sídlištích. Neodmyslitelně spjaté jsou už například s lokalitami jako je Mariánské náměstí či prostor před Veletržním palácem.

Zájemcům o zápůjčku Pražských židlí & stolků stačí vyplnit jednoduchý přihlašovací formulář, který najdete zde: bit.ly/3XmnbWT.