Podpořte vybudování nového uměleckého centra

Publikováno 20. 11. 2019

Darovat je umění. Umění je darovat. Odhodlání reflektovat náš život a společnost je zásadní věc. Bez něj se naše existence scvrkne na kupecké počty.

719 podpořených uměleckých projektů, 48 milionů korun, 27 let zkušeností. Tak by se dalo shrnout působení Nadace pro současné umění Praha na české výtvarné scéně od jejího založení v roce 1992 až po dnešek. Naším cílem je podporovat rozvoj svobodné kreativity, a posilovat tak roli českého umění v mezinárodním kontextu. 

Budoucnost Nadace v Pekárně

V roce 2014 na sebe tato idea vzala novou podobu. Rozhodli jsme se zakoupit objekt bývalé pekárny na pražském Strossmayerově náměstí a vybudovat v něm kulturní centrum, důstojné zázemí nejen pro dvě galerie, přednáškový sál, oborovou knihovnu a kavárnu, ale také pro další umělecké organizace, které ideály Nadace sdílejí (Centrum pro současné umění Praha, Společnost Jindřicha Chalupeckého, jlbjlt, Fair Art, České centrum fundraisingu a další).

Pět let po zahájení opravy domu se splnila část tohoto snu – objekt je zrekonstruován ze dvou třetin. Na dostavbu kavárny a přednáškového sálu a na dokončení úprav prvního patra včetně fasády domu nám však chybějí prostředky, o které se stavba nepředvídatelně prodražila kvůli komplikacím s kanalizací, podlahami a vlhkostí.

Pomozte realizovat společný sen

Přispějte mladým umělcům a generacím, které přijdou po nich, na dobudování dynamického zázemí pro umělecké a občanské iniciativy přispívající k vzájemnému porozumění a obohacování.
Je to zásadní…!
 
Z vašeho daru pořídíme například: 

1 dveře – 5 000 Kč
1 topné těleso – 2 000 Kč
10 tvárnic – 1 000 Kč
1 OSB desku – 200 Kč

Více zde.

 

S přátelským pozdravem 

Ludvík Hlaváček

jménem správní i dozorčí rady a zaměstnanců Nadace pro současné umění Praha