Uzávěrka 31. 1.

Placený rezidenční pobyt v Amsterdamu (ilustrace/textil) – open call (pro české umělce/umělkyně)

Publikováno 3. 1. 2023

Festival ilustrace a komiksu LUSTR a ZID Theater – City Art & Performance Center zvou vizuální výtvarníky z České republiky, kteří mají přesah do textilní tvorby, aby se přihlásili do druhého rezidenčního programu v rámci nového projektu „Remix Comix“, který se bude konat v Amsterdamu.

Místo konání: Amsterdam

Termín: 1.–14. květen 2023

Rezidence je otevřená pěti umělcům z partnerských zemí, kteří budou během dvou týdnů pracovat na společné realizaci multimediálního projektu ve veřejném prostoru. Jedná se o placený rezidenční pobyt, v rámci něhož je umělcům hrazená cesta a ubytování a vyplacen honorář za práci na společném projektu ve výši 2 000 eur (včetně daně).

Pozvání je otevřeno jednomu umělci se zájmem o textilní tvorbu (kostýmní výtvarník/multimediální umělec/textilní umělec) z České republiky, bez omezení věku. Vzhledem k zaměření projektu upřednostňujeme autory se zkušeností s textilní tvorbou. Jako člen týmu se vybraný umělec bude podílet na vymýšlení konceptu kostýmů multimediálně-divadelního projektu. Zájem o sociální a urbanistická témata je vítán, zkušenosti s nimi však nejsou podmínkou. Pořadatel zajišťuje dopravu, ubytování a poplatek pro účastníky pobytu.

Podrobnosti

Remix Comix je projekt podporovaný Evropskou komisí prostřednictvím programu Kreativní Evropa a je realizován ve spolupráci se šesti sdruženími – MMC Led art Novi Sad, LUSTR festival ilustrace z. s., Komunikart Pančevo, Forum Ljubljana, Zid Theater Amsterdam a Foundation Novi Sad – Evropské hlavní město kultury 2022 Novi Sad.