Uzávěrka 25. 5.

Open House Brno 2022 hledá dobrovolníky/ce

Publikováno 13. 5. 2022
Návštěva vědeckého centra CEITEC

Baví Vás architektura nebo se jen jednoduše chcete podívat do míst, která jsou jindy návštěvníkům uzavřená? Úkoly dobrovolníků jsou rozmanité a možnosti bez hranic. Vaši pomoc potřebujeme před i během festivalu, a protože si jí vážíme, nabízíme i něco na oplátku.

O festivalu

Open House Brno (OHB) je součástí celosvětové sítě Open House Worldwide. Poprvé se festival konal v Londýně v roce 1992, v současnosti ho lze navštívit i třeba v Basileji, Benátkách, ale také za oceánem v Chicagu či New Yorku, v tuzemsku také v Praze. V rámci jednoho víkendu se veřejnosti zdarma otevírají místa, která jsou jindy nepřístupná. V Brně se dosud podařilo otevřít na 80 lokací, mezi nimi budova Českého rozhlasu, Anatomické muzeum, legendární hotel Grand nebo vnitroblok pasáže Alfa. V době pandemie covidu-19 organizátoři neúnavně pracovali na video-prohlídkách a podcastech, zájemci tak mohli navštívit zajímavá místa alespoň online. Letos se po dvou letech těšíme zase na festival odehrávající se kompletně mimo virtuální svět internetu.

Co dělá dobrovolník?

Hledáme dobrovolníky, kteří nám mohou a jsou ochotni pomoci alespoň 4 hodiny během festivalového víkendu 28. a 29. května 2022 a mohou se také účastnit dobrovolnického školení v pátek 27. 5. v podvečer.

Největší množství dobrovolníků je třeba k zajištění dohledu a občas i výkladu k jednotlivým lokacím. Dobrovolník je také první osobou, kterou návštěvník na akci spatří a návštěvu mu zpříjemní. Například tím, že mu poskytne potřebné informace.

Hledáme tedy dobrovolníky, kteří by chtěli provádět, koordinovat lokace a přivítáme také všechny nadšené fotografy!

A co nabízíme na oplátku?

Kromě samotné možnosti zažít si festival tak trochu naruby se snažíme zajistit, aby se dobrovolníci mohli během víkendu podívat na všechny lokace přednostně. V průběhu roku se pak mohou účastnit dobrovolnických čtvrtků – prohlídek organizovaných výhradně pro tým OHB.

Dalším lákadlem může být:

• Sobotní dobrovolnická grilovačka.

• Mezinárodní certifikát dobrovolníka a unikátní položka do CV.

• Něco na památku (v minulosti jsme měli placky, tašky, buřinky a časem třeba vyjdou i trika).

• Účast na dalších akcích pořádaných pro celý festivalový tým (zmíněné čtvrtky nebo třeba školení různých zajímavých dovedností).

• Možnost popovídat si s architekty, umělci i nadšenci a získat nové kontakty a přátelství.

Pokud vás nabídka zaujala a chtěli byste se stát členem týmu OHB 2022, stačí napsat na mail .

Těšíme se na vás!