Německá organizace hledá partnery pro projekt v oblasti dětské literatury

Publikováno 3. 8. 2021

Peter-Weiss-Foundation for Art and Politics existuje od roku 1993 jako berlínská nezisková organizace. Hlavním posláním nadace je propagace umění a kultury skrze kulturní události a akce, publikace, výzkumné projekty, vzdělávání, konference apod.

Nadace hledá partnery pro projekt Book Buddies. Program zaměřený na propagaci četby mezi předškolními dětmi a distribuci dětské literatury po Evropě. Součástí projektu je vznik sítě pro rozvoj gramotnosti v raném dětství, workshopy v průběhu šesti měsíců, práce s padesáti výjimečnými evropskými publikacemi pro děti, školení předškolních učitelů*ek a opatrovníků*nic.

Organizace zároveň hledá projekty v oblasti mezinárodní literatury, kterým by mohla být partnerem.

Jedná se o organizaci, která usiluje o financování z programu Evropské unie Kreativní Evropa Kultura, konkrétně v rámci výzvy na Projekty evropské spolupráce 2021.

https://www.peter-weiss-stiftung.de/de/