Uzávěrka 26. 5.

Nabízíme mladé anglické stážisty/ky pro administrativní práci, korekce textu, rešerše

Publikováno 18. 5. 2023
Anglické stážistky v pražské firmě

Hledáme pražské organizace jakéhokoliv zaměření, který by rády využily britské studenty pro výpomoc v kanceláři, proofreading a psaní anglických textů, rešerše, marketing, výpomoc na eventech nebo pro zpestření týmu a zlepšení angličtiny. Jedná se o bezplatnou stáž v termínu 5. 6.–3. 7. 2023.

Obracíme se na vás s nabídkou využití stážistů z Velké Británie, kteří přijedou do Prahy za účelem realizace pracovní stáže v rámci programu Evropské unie Erasmus+.

Jedná se o studenty dokončující studia na Bristol College v oblasti business administration.

Stážisté vykonávají pracovní stáž na plný úvazek bez nároku na odměnu (náklady spojené s jejich pobytem – včetně ubytování, dopravy a diet – mají stážisté hrazené přímo z grantu). Tedy firma neplatí stážistům žádnou odměnu ani nepřispívá žádným finančním či materiálním příspěvkem.

Stážisté během pobytu jsou pod dohledem českého koordinátora, který je zodpovědný za stážisty a v případě potřeby je k dispozici jak vaší organizaci tak stážistům – např. v případě onemocnění vezme stážistu k lékaři atd. …

Jak můžete zapojit a využít zahraniční stážisty a jak nastavit pracovní náplň stážisty během 4týdenní stáže?

Zde jsou typické úkoly, které zadávají organizace a firmy našim stážistům:

Vytvoření databáze a rešerše: vyhledávaní potenciálních klientů, partnerů, dodavatelů atd.

  • Digitalizace archivu
  • Proofreading anglických textů, příprava propagačních materiálů
  • Výpomoc na eventech.
  • Komunikace se zahraničím
  • Sociální sítě a marketing
  • Tříděni dokumentů, digitalizace, archivace, kopírováni, skartovaní, vaření kávy
  • Konverzace v angličtině pro zaměstnance

Ze strany vaší organizace je pouze třeba vymyslet úkol a osobu, která studenta seznámí s firemním prostředím, bude mu zadávat práci a na konci stáže zhodnotí jeho působení. Ideálně stáž by měla probíhat ve firmě, pokud možno minimálně na remote bázi.

Angažováním stážistů obohatíte pracovní kolektiv, získáte člověka znalého zahraničních zvyklostí a mladou krev s neotřelým pohledem na svět (i na vaši firmu). A třeba i oplatíte cennou zkušenost, kterou jste vy jako studenti získali stáží v zahraničí.