Uzávěrka 17. 4.

My Street Films vyhlašuje v r. 2022 soutěž námětů na krátký dokumentární film

Publikováno 15. 3. 2022

Nový ročník soutěže My Street Films hledá zájemce, kteří chtějí realizovat svůj námět na krátký dokumentární film. Vítězové se zúčastní unikátních workshopů s profesionálními dokumentaristy a dostanou šanci svůj výsledný film dostat až na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

V těchto dnech startuje už devátý ročník úspěšné filmové soutěže My Street Films. Vítězové se zúčastní unikátních workshopů s profesionálními dokumentaristy a dostanou šanci svůj výsledný film prezentovat na mezinárodním dokumentárním festivalu či pro něj získat mezinárodní distribuční podporu.

Do soutěže se může přihlásit kdokoli, kdo touží realizovat svůj nápad na krátký dokumentární film. Předchozí zkušenost s psaním námětu, scénáře či samotným natáčením není podmínkou. Zaslané náměty mohou být na jakékoliv téma.

Lektorská dua Marika PecháčkováJanem Sacherem, Zuzana PiussiAdamem OľhouTereza ReichováMartinem Duškem vyberou celkem 24 námětů, jejichž autoři získají bezplatnou účast na filmových workshopech pořádaných v Praze a v Brně.

Workshopy proběhnou v období od května do září 2022. Doprovázet je bude i program, který je otevřený široké veřejnosti. Unikátní masterclassy povedou držitelky Českého lva Adéla KomrzýDiana Cam Van Nguyen nebo oceňovaný režisér Francesco Montagner.

Filmové náměty spolu s motivačním dopisem je možné zasílat prostřednictvím přihlašovacího formuláře na webu mystreetfilms.cz, a to nejpozději do 17. dubna 2022.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 25. dubna 2022.