#MuzeaProUkrajinu

Publikováno 4. 3. 2022

Asociace muzeí a galerií ČR se v reakci na aktuální situaci rozhodla vytvořit v rámci Kalendária akcí na svých webových stránkách novou záložku Muzea pro Ukrajinu.

Muzea a galerie v České republice zde mohou prezentovat akce pro veřejnost, které směřují jak k humanitární pomoci (např. pořádání aktivit se zapojením muzejních institucí do veřejných sbírek a beneficí, nebo sloužící pro zprostředkování informací o aktuálních možnostech podpory ve Vašem regionu), tak i k nabídce muzejních programů vytvořených speciálně pro ukrajinské uprchlíky (např. pořádání aktivit pro rodiny s dětmi, seniory).

Kalendárium akcí budeme postupně plnit Vašimi aktivitami a připravovanými akcemi.

Přehled muzejních činností na webu AMG pod společným heslem Muzea pro Ukrajinu zprostředkujeme médiím a organizacím, které nabízející konkrétní podporu Ukrajině a jejím občanům.

Vyplněný formulář nebo vlastní podklady zašlete na .

Na webu AMG byl vytvořen také rozcestník #SolidarityWithUkraine s odkazy a aktuálními informacemi, kam je možné se obrátit s nabídkou pomoci, resp. k jakým veřejným sbírkám či humanitárním aktivitám se mohou muzea jako instituce, stejně jako muzejníci-jednotlivci připojit.

Těšíme se na spolupráci a děkujeme Vám, že pomáháte!