Kosovská 7Arte hledá partnery pro více kulturních projektů

Publikováno 13. 1. 2020

7Arte je alternativní kulturní centrum z města Mitrovica v Kosovu. Věnuje se mnoha aktivitám, jako jsou audiovizuální workshopy, hudební festivaly, street art, noci poezie, výměnné a vzdělávací programy a hlavně akce zaměřené na životní prostředí.

Skrze tyto aktivity se 7Arte snaží o vytvoření inkluzivního, klidného a udržitelně se rozvíjejícího regionu.

Z dobu svého působení se 7Arte podílelo na mnoha projektech spojujících kulturní aspekt se životním prostředím. V této oblasti hledá partnery zejména pro projekt Green Festival, jehož cílem je zvýšit společenské povědomí o ochraně životního prostředí, ale také zlepšit kulturní život mezi různými etniky v severní části Kosova.

7Arte také pracuje na projektu Civic-PublicPartnership for Innovative Governance of Public Infrastructure in Peja, Prizren and Mitrovica. Cílem tohoto projektu je posílení role místních kulturních organizací a odborníků ve správě veřejné infrastruktury. V rámci projektu se 7Arte snaží o revitalizaci bývalých industriálních komplexů a chce z nich vytvořit sociální vzdělávací centra, které budou poskytovat praktické služby a tímto způsobem zvýší úroveň zaměstnanosti a zároveň nabídnou základ pro udržitelný rozvoj regionu.

Jedná se o typ projektu usilující o financování z programu EU Kreativní Evropa, konkrétně plánované výzvy Projekty spolupráce na západním Balkáně.