Galerie Billboart – otevřená výzva

Publikováno 10. 11. 2019

Galerie Billboart je výstavní platforma, která se nachází poblíž Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Na ploše dvou reklamních billboardů mohou umělci a umělkyně oslovovat širokou veřejnost krajského města.

V současné době bychom rády využily velkoplošné billboardy pro téma manipulace obrazem a slovem. Je ještě možné najít v chaotickém klamavém světě obrazů, vjemů a informací srozumitelnou cestu? Kde se nachází pravda a kam už sahá lež? Domníváme se, že jednou ze základních funkcí obrazu a zejména fotografie je uchování vzpomínky či důležitého okamžiku, která se však v současné době proměňuje. Nastává falešná hra ve formě přehnané sebe-reprezentace a cílené jednotvárné dokumentace, vedoucí obvykle v řadách společnosti k záměrné manipulaci reality. Cílem již není zachytit naše osobní vzpomínky, ale zdokumentovat místa, která jsme navštívili a propagovat sami sebe. Kam až nastíněná situace může zajít? Podlehneme tlakům dnešní společnosti, která nás vybízí k záměrné manipulaci obrazů našich životů, nebo si uchováme jedinečnou lidskou identitu, která dřímá v každém z nás?

Rády bychom vás tímto vyzvaly k zaslání předběžných návrhů  a konceptů vizuálně zpracovaných ve formě skic, studií či animací:

Kritéria přihlášených prací:
Návrh konceptu včetně vizualizace/skici
CV autora/autorů
Vybrané práce z portfolia

Harmonogram:
15. 12. 2019 závěrečný termín pro odevzdání návrhů
5. 1. 2020 výběr prací
5. 2. 2020 zahájení sezóny Galerie Billboart

Své práce a případné dotazy k projektu BILLBOART GALLERY zasílejte do 15. 12. 2019 naE .

Kurátorky projektu: Michaela Buštová, Josefína Pleslová a Andrea Vaňourková
Grafický design: Saša Šliková

Budeme se těšit na spolupráci.