Uzávěrka 12. 9.

Evropská platforma pro architekturu LINA otevřela výzvu pro začínající tvůrce

Publikováno 15. 8. 2022

Podpořená evropská platforma pro architekturu LINA (Learning, Interacting and Networking in Architecture) hledá inovativní projekty, které se zabývají udržitelnými a environmentálními výzvami v architektuře a mají ambice své nápady realizovat.

Výzva je určena autorům jakýchkoliv projektů, společenských inovací, kritických postupů, výzkumů a spekulací, které se zabývají každodenními etickými a společenskými důsledky klimatické a environmentální krize. Je určena například architektům, krajinářským architektům, urbanistům, designérům, inženýrům, výzkumným pracovníkům, umělcům, kurátorům a dalším kreativním profesionálům na začátku jejich kariéry.

Platforma LINA sdružuje architektonická muzea, univerzity, výzkumné sítě, nadace, trienále, bienále a dalších architektonické organizace. Jejím českým členem je Galerie VI PER.

LINA pomůže vašim projektům prorazit v mezinárodní komunitě. Autoři vybraných projektů představí svou práci na konferenci platformy LINA v Lublani, která se koná 21. a 22. října 2022. Tam budete pozváni ke spolupráci se členy LINA, k účasti na jejich aktivitách a stanete se součástí LINA Architecture Programme 2022-23, který bude probíhat od 23. října 2022 do 31. května 2023.

Přečtěte si podrobnosti o výzvě a podejte svou žádost prostřednictvím tohoto odkazu přímo na stránkách platformy LINA.

Uzávěrka výzvy je 12. září 2022.