Uzávěrka 28. 2.

Elpida pořádá literární soutěž

Publikováno 13. 1. 2021

Jaký je váš příběh? Určitě jste zažili spoustu úžasných věcí, o které se chcete podělit s celým světem anebo jen se svými blízkými či píšete jen pro sebe?

Vyplňte ponuré zimní měsíce, kdy je tak krátký den a slunce v nedohlednu, psaním dopisu, povídky či příběhu z vašeho života. Otevřete zásuvky a rozhlédněte se po něčem, co vás provází celý život – dárek, fotografie, obraz … či jen vzpomínka, která se stále vrací.

V době počítačů a medializovaného světa chybí psané slovo, jen si vzpomeňte, kdy jste napsali či obdrželi dopis, že je to dávno? Zanechte písemné svědectví dalším generacím o tom, jak jste žili, o prožitcích zdánlivě nezajímavých a přesto emociálně velmi silných… Nenechávejte si to pro sebe!

Elpida vyhlašuje literární soutěž a čeká na vaše životní příběhy psané formou dopisu, povídky či vzpomínky. Nezapomeňte na úvod, zápletku a závěr.

Téma na výběr

  • Prohra či neúspěch, který mi změnil život
  • Odchod blízkého člověka
  • Památka, kterou ochraňuji jako oko v hlavě
  • Moje nejstarší vzpomínka

Pořádáno ve spolupráci s naší dílnou autorského psaní a biografie pod vedením historičky Marcely Šášinkové. Texty v rozsahu max. dvě strany A4, psané strojopisně posílejte do 28. 2. 2021 na adresu: Elpida o. p. s., Na Strži 40, 140 00 Praha 4 nebo přineste osobně (na obě pobočky). Nezapomeňte se podepsat a uvést kontakt. Prvních deset ohodnocených obdrží knižní dárek. Výherce zveřejníme v Novinkách z Elpidy 10. 3. 2021. O souhlas s případným zveřejněním požádáme autory individuálně.