Uzávěrka 31. 8.

Druhé kolo soutěže MÁME VYBRÁNO právě začalo, rozhodněte o finálových sbírkách na památky

Publikováno 22. 6. 2022
Patnáct veřejných sbírek pro které můžete hlasovat do 31. srpna.

Tři, dva, jedna, start! Patnáct veřejných sbírek vstoupilo do druhého kola soutěže MÁME VYBRÁNO. Usilují o vaši podporu, společně si rozdělí částku ve výši minimálně 100 tisíc korun.

Čtrnáct krajů, patnáct finalistů. Poprvé v historii soutěže MÁME VYBRÁNO. „Dvě sbírky v Královéhradeckém kraji získaly stejný počet hlasů, do druhého kola tak postoupily obě,“ vysvětluje koordinátorka soutěže Zuzana Richterová z pořádajícího Institutu pro památky a kulturu.

Soutěž MÁME VYBRÁNO už tradičně propaguje oblast veřejných sbírek – ukazuje na stovky míst v zemi, kde lidé obnovují kulturní dědictví. Ve druhém kole vedou církevní památky. Z patnácti sbírek je pět vyhlášených na opravu varhan, pět sbírek na kostely a kaple.

Druhé kolo soutěže začalo právě teď a potrvá do 31. srpna 2022. Slavnostní vyhlášení je plánované do pražského dominikánského kláštera na 13. září. Institut pro památky a kulturu rozdělí mezi finalisty částku minimálně 100 tisíc korun – klíčem bude počet hlasů. Podpořte ty, kteří si zaslouží pozornost i finanční pomoc. Hlasujte na www.mamevybrano.cz.