Uzávěrka 23. 12.

Digital Leap Modul 4 Francie – výzva k účasti pro umělce (tanec a nový cirkus)

Publikováno 15. 12. 2022

Modul 4: oslovení a zapojení publika prostřednictvím digitálních prostředků.

Hledáte způsob, jak svou uměleckou tvorbu zviditelnit na sociálních sítích, nebo vás zajímají vhodné digitální nástroje pro úpravu a vytváření živých vystoupení? Chcete své zkušenosti a svou tvorbu sdílet s umělci a kuturními manažery z Francie, Norska, Švédska, Finska, Litvy a Španělska? Zbývají nám dvě volná místa pro účast ve čtvrtém vzdělávacím modulu, který se zaměří na zapojení publika a nejmodernější digitální formáty. Místem konání je Aix-en-Provence, součástí pobytu bude návštěva BIAC (Biennale internationale des arts du cirque).

23. až 29. 1. 2023, Aix-en-Provence/Marseille, Francie

Vzdělávací modul se zaměří na klíčová témata v rámci zapojení publika a vzniku díla a zároveň bude zkoumat nejmodernější digitální formáty. Na příkladech z jiných oborů si ukážeme, jak oslovovat a jak se setkávat s publikem on-line, jak ho vtáhnout a jak se přizpůsobit nově vznikajícím participativním a imerzivním postupům. Modul, který se uskuteční v rámci BIAC (Biennale internationale des arts du cirque), se bude zabývat také tématem publika z etické perspektivy, přičemž se dotkne různých aspektů rozmanitosti a inkluze.

Organizátorem čtvrtého modulu Digital Leap je ARTCENA.

Kdo se může přihlásit? 

  • Cirkusoví a taneční umělci, kteří mají buď formální vzdělání v příslušném oboru, nebo pracovní zkušenosti na profesionální úrovni, nebo pro svou tvorbu v těchto oblastech obdrželi veřejnou podporu a kteří zároveň působí v České republice, ve Francii, Finsku, Litvě, Norsku, Španělsku nebo ve Švédsku.
  • Očekáváme zájem o získání nových digitálních dovedností, ochotu učit se novým věcem a zájem navázat kontakty s mezinárodní taneční a cirkusovou scénou.
  • Očekáváme, že účastníci se již prezentují na internetu, např. formou webových stránek nebo profilů na sociálních sítích, které budou moci využít jako pracovní materiál a nástroj i distribuční kanál v průběhu výuky.
  • Předpokládá se, že účastníci ovládají práci s počítačem a mobilními přístroji.
  • Předchozí pracovní zkušenost s mezinárodní spoluprací není podmínkou, ale očekáváme, že účastníci budou mít jasnou představu o tom, jak se chtějí uplatnit na mezinárodní scéně v budoucnu.
  • Vzdělávací moduly budou probíhat v angličtině, proto od účastníků požadujeme praktickou schopnost domluvit se anglicky na pokročilé úrovni.
  • Modul je vhodný pro umělce v jakékoli fázi jejich kariéry.
  • Věk účastníků není nijak omezen.

Podrobnosti