Uzávěrka 20. 10.

CO.LABS – studentské projekty 2022/2023 – open call

Publikováno 12. 10. 2022

Zóna nezávislého umění CO.LABS vypisuje open call na autorské studentské projekty na sezónu 2022/2023. Open call je určen pro autorské performační projekty studentů a studentek vysokých uměleckých škol (JAMU, AMU, VŠMU) napříč jednotlivými obory.

ENG: https://colabs.cz/event/detail/178

Zóna nezávislého umění CO.LABS vypisuje open call na autorské studentské projekty na sezónu 2022/2023. Open call je určen pro autorské performační projekty studentů a studentek vysokých uměleckých škol (JAMU, AMU, VŠMU) napříč jednotlivými obory.

CO.LABS je tvůrčí nezávislá profesionální platforma, která se zaměřuje na podporu tvorby nezávislých tvůrců a tvůrkyň v oblasti performing arts a dalších uměleckých oblastech. Dramaturgie kulturního centra CO.LABS je zaměřena na autorské projekty z oblasti fyzického divadla a současného tance, nové činohry a hraničních divadelních forem. Podporuje tvůrkyně a tvůrce věnující se těmto oblastem, klade fokus na interdisciplinární tvorbu, angažovanost a progresivitu se zaměřením na politické a sociální tématické přesahy. Vedle vlastní dramaturgie slouží též jako platforma pro nezávislé subjekty i jednotlivce bez stálého prostoru k prezentaci jejich tvorby.

V sezóně 2022/2023 bude klást CO.LABS fokus na podporu žen v umění, což se projeví jak v dramaturgické skladbě sezóny, tak v dalších podpůrných programech.

Kulturní centrum CO.LABS se otevírá nastupující generaci tvůrkyň a tvůrců. Chce klást důraz na potřebu a podporu vytváření uměleckých uskupení, kolaboraci a nezávislé myšlení. Poskytne prostor pro nazkoušení a následné uvedení tří studentských projektů v aktuální sezoně 2022/2023. Studentská projektová výzva 2022/2023 je pilotním ročníkem a součástí podpůrného studentského programu zóny CO.LABS. Projekty mohou být již plně nazkoušené a připravené k prezentaci.

Termín uvedení projektů: duben 2023

Podmínky výzvy:

  • minimálně polovina realizačního týmu musí být tvořena studenty uměleckých škol
  • autorská podstata projektu, případně vyřešená autorská práva ze strany školy/realizačního týmu

Poskytujeme:

  • prostory ke zkoušení (Zkušebna, Workshopový sál), prostor k uvedení (divadelní sál, či jiný prostor dle domluvy)
  • uvedení projektu v podmínkách domácích projektů (2 uvedení –⁠ 1x premiéra, 1x repríza)
  • propagace na našich kanálech a propagačních materiálech
  • technické vybavení
  • potenciální možnost další budoucí spolupráce
  • repríza v rámci přehlídky mladých tvůrců a tvůrkyň v květnu 2023 v zóně CO.LABS

Deadline přihlášek je !!!20. října 2022!!!!, výsledky budou všem přihlášeným sděleny v průběhu listopadu 2022. S případnými dotazy se obracejte na režisérku zóny nezávislého umění CO.LABS Alexandru Bolfovou, e-mail: .

Přihlas se přes formulář: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfzAHNT1sBbjh…/viewform

——-

CO.LABS –⁠ zóna nezávislého umění

Jsme COllaboration, COproduction, COwork

Jsme art LABoratory

Jsme Zóna nezávislého umění

CO.LABS je otevřená, kreativní a nezávislá platforma, jež aktivně zabezpečuje podporu, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů. Vznikla v říjnu 2021 jako reakce na uzavřenost systému zřizovaných repertoárových divadel v Brně.