Uzávěrka 20. 5.

Český rozhlas nabízí účast v programu pro studenty a absolventy VŠ Elévové

Publikováno 16. 5. 2019

Český rozhlas nabízí vzdělávací elévský program určený studentům a absolventům VŠ se zájmem a předpoklady pro rozhlasovou práci.

Tvůrčí skupina elévů v Českém rozhlase vznikla v roce 1995. Je otevřena pro časově flexibilní studenty vysokých škol, kteří mají zájem a předpoklady pro rozhlasovou práci. Výuka je bezplatná a probíhá v Praze. Cílem elévského programu je seznámit mladé lidi se zásadami, metodami, technologiemi a technikou rozhlasové práce. V průběhu programu získají studenti základní znalosti a orientaci v přípravě programu a vysílání Českého rozhlasu a praktické dovednosti potřebné pro samostatnou tvorbu rozhlasových pořadů a jejich příspěvků.

Celý program je založen na individuálním přístupu k účastníkům. Zahájení kurzu je počátkem října a ukončení v květnu. Každý týden se konají vzdělávací semináře a výcvik praktických dovedností (hlasová výuka, tvorba rozhlasových příspěvků nanečisto – práce s nahrávacím zařízením, editace a střih).

Podrobnosti naleznete na kariérních stránkách ČRo.

Přihlásit se můžete zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu pomocí odpovědního formuláře do 20. 5. 2019.

Kontakt: Jan Moravec, E