Uzávěrka 25. 10.

Východočeská galerie v Pardubicích – konkurz (galerijní edukáto/ka)

Publikováno 29. 9. 2020

Hledáme nového edukátora/ku s nástupem od 1. 1. 2021, jde o zástup za kolegyni na mateřské dovolené s možností prodloužení.

Náplň práce:

  • zprostředkování galerijní sbírky a výstav veřejnosti,
  • vytváření a rozvíjení vzdělávacích materiálů a programů pro návštěvníky, školy, rodiny a speciální návštěvnické skupiny,
  • samostatné vedení programů: výtvarné dílny pro seniory, workshopy pro děti, výtvarný kroužek,
  • spolupráce se školami celé vzdělávací soustavy a s dalšími skupinami obyvatelstva,
  • metodická činnost a spolupráce s edukátory a pedagogy dalších kulturních institucí a škol

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání pedagogického nebo výtvarného směru,
  • dobrou všeobecnou kulturní orientaci,
  • schopnost vystupovat na veřejnosti,
  • povědomí a citlivost ke kulturním odlišnostem a lidským handicapům,
  • dobré organizační a administrativní dovednosti, týmovou práci,
  • technická gramotnost a práce s informačními technologiemi a webem,
  • schopnost sestavit rozpočet edukačních projektů a nacházet jejich další zdroje financování,
  • spolehlivost, systematičnost, samostatnost, flexibilita,
  • pedagogická a galerijní praxe včetně znalosti angličtiny vítána.

Naše nabídka:

  • plný pracovní úvazek s možností prodloužení se zkušební dobou 3 měsíce,
  • odpovídající platové zařazení (9. až 11.třída) v souladu s platnými právními předpisy.
  • samostatná tvůrčí práce v zajímavém prostředí, rozvoj praktických znalostí, příjemný profesionální pracovní kolektiv,
  • 5 týdnů dovolené,
  • příspěvek na stravování.

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete svoji přihlášku písemně v zalepené obálce, výrazně označené Galerijní pedagog na adresu Východočeská galerie v Pardubicích, Zámek 3, 530 00 Pardubice, anebo ji můžete osobně předat na stejné adrese. Můžete využít i elektronickou poštu – adresa , do předmětu uveďte Edukátor v kultuře.

Přihláška musí obsahovat:

  • strukturovaný životopis,
  • motivační dopis,
  • přehled dosavadní praxe,
  • koncept programu k expozici „Reflexe krajinomalby“, nebo k vybraným vystaveným dílům, buď pro žáky MŠ, ZŠ nebo SŠ.

Uzávěrka příjmu přihlášek je 25. 10. 2020.  Vybraní uchazeči budou vyzváni k ústnímu pohovoru.