Uzávěrka 14. 11.

Spolek Prague Pride – konkurz (Program & Image Director)

Publikováno 27. 10. 2021

Často si říkáš “Tohle by vypadalo skvěle, kdyby…”? Zajímá tě queer umění a kultura a chceš se jim věnovat profesně? Napadají tě kreativní řešení, která umíš zpracovat a hlavně je dotáhneš do konce? Potom je (možná) právě pro tebe pozice Program & Image Director.

ČEMU BY SES VĚNOVAL*A?

Jak už to v nezisku bývá, měl*a bys na starosti více různých agend. Ta hlavní by se ale dala shrnout jako šéfování dramaturgie a programu celého festivalu. Mimo to by ses podílel*a na přípravě festivalové kampaně i grantových žádostí a spoluvytvářel*a bys image celého festivalu.

  • Mezi konkrétní zodpovědnosti by patřilo například:
  • Uchopení tématu festivalu (výsledek práce celého týmu) a jeho přetavení do festivalového programu.
  • Vyhledávání nových zajímavých partnerů pro festivalový program.
  • Dramaturgie konkrétního ročníku, propojování vlastního a doprovodného programu.
  • Obsahová konzultace projektových záměrů v oblasti programu a uměleckého rozměru festivalu.
  • Podpora komunikačního a produkčního týmu ve věcech s uměleckým a programovým přesahem.
  • Šéfování programového týmu festivalu (hlavní koordinátor*ka programu, dílčí koordinátoři jednotlivých částí – z velké části dobrovolníci)

JAKÝ*Á BY JSI MĚL*A BÝT A CO BYS MĚL*A ZNÁT?

Potřebujeme, abys měl*a zkušenosti s dramaturgií či uměleckou produkcí a nesmí ti chybět nadšení pro queer kulturní scénu. Chceme abys dokázal*a o věcech přemýšlet koncepčně, propojovat nepropojitelné a hledat a prosazovat vlastní vizi. Zároveň musíš hrát týmově, mít laskavý přístup a umět přijmout kompromis. Anglicky se musíš domluvit na komunikační úrovni, Shakespeare být nemusíš, ale pár e-mailů v angličtině zahraničním partnerům určitě napíšeš.

KOLIK ČASU TĚ TO BUDE STÁT A CO ZA TO?

Nabízíme stabilně placenou spolupráci na ŽL. Časová náročnost se bude lišit v průběhu roku, průměr bude 20–25 hodin týdně. V červnu a v červenci nepočítej s dovolenou a druhý srpnový týden, kdy se koná festival, budeš na nohou od rána do večera (dostatek kávy zaručen). Odměnou za to vše bude především možnost pracovat na skvělé věci s ještě skvělejším týmem. Finanční ohodnocení se pohybuje kolem 300 tisíc Kč za rok (záleží na konkrétní domluvě i možnostech festivalového rozpočtu). Mimo to tě čekají drobné benefity, festivalový merch a dobrá karma.

NĚCO PRAKTICKÉHO NA ZÁVĚR:

Zahájit spolupráci bychom potřebovali co nejdříve, už včera bylo pozdě, ideálně během listopadu (alespoň částečně). Bylo by prima, abys to neměl*a daleko do Prahy, v běžném režimu nemusíš prosedět svoji pracovní dobu v kanceláři, ale občas je potřeba se osobně setkat s kolegy. Před festivalem a v jeho průběhu budeš trávit hodně času v terénu na festivalových venues #dobrebotyjsouzaklad. Festivalové porady jsou navíc často mimo tradiční pracovní dobu, jelikož máme v týmu velké množství dobrovolníků.

JDEŠ DO TOHO?

Pokud jsme tě zaujali, přihlas se nám na tomto odkazu přes Google formulář.

Před vyplňováním si prosím připrav k ruce stručný životopis ve formátu pdf, krátký motivační text (500–1 000 znaků) a krátkou esej v češtině související s tématem “Umělecký rozměr festivalu Prague Pride” (max 1 NS). Pokud by se ti nedařilo formulář vyplnit či odeslat, můžeš v krajním případě vše poslat také přímo Tomovi, řediteli festivalu, do e-mailu (). Posuzovat můžeme pouze uchazeče, kteří nám pošlou všechny požadované podklady. Zaslanými podklady se budeme probírat postupně a s vybranými uchazeči se domluvíme na pohovoru. Těšíme se na tebe!