Pragovka Gallery – dva konkurzy

Publikováno 26. 11. 2018

Pragovka Gallery hledá spolupracovníky na pozice PR manažer a kustod.

Koho hledáme:
Jsi samostatný, máš zájem o práci v kreativním prostředí, důkladný, studuješ nebo dokončuješ humanitní vzdělání a chceš získat zkušenosti v oblasti produkce a PR v galerijním provozu? Když Ti dáme nějakou práci, nesetkáme se s dlouhým obličejem, ale s tím, že svůj úkol splníš nejlíp jak umíš? Jsi příjemný, zajímá tě umění a dění s ním spojené? Řešíš problémy, které nastanou, ať už s čímkoliv, konstruktivně?  Možná hledáme právě Tebe!

1. PR manažer
Co požadujeme:
– praxe v oblasti PR v kulturní organizaci
– výborný psaný i mluvený projev (znalost aj minimálně na úrovni B2, výborná znalost čj)
– výborné komunikační a prezentační schopnosti a příjemné vystupování
– přehled v oblasti výtvarného umění
– přehled o současné umělecké scéně
– pečlivost, důkladnost, systematičnost.
– zkušenosti s gmailem a google kalendářem,  Microsoft Office, Dropbox.

Co nabízíme:
– práce na poloviční úvazek na dobu neurčitou s výhledem rozšíření na plný úvazek
– odpovídající platové ohodnocení
– práce ve výjimečném prostředí rozvíjející se umělecké instituce
– příjemné pracovní prostředí v galerii

Náplň práce:
– příprava dlouhodobých propagačních strategií a cílené budování značky
– komunikace s médii, psaní tiskových zpráv a příprava veškerých podkladů pro novináře a mediální partnery
– monitoring médií a zpracování mediálních výstupů
– rozvoj a budování vztahů s veřejností, médii a institucemi

2. Kustod:
Na pozici kustoda sháníme zodpovědné lidi, kteří by mohli docházet s určitou pravidelností (min. 2x týdně) – max. 2 osoby. Kustod u nás není jen hlídač, ale člen týmu, který se aktivně zapojuje do pomocného PR a chodu galerie s občasnou pomocnou produkcí či administrativními úkoly s ní spojenou.

– Vzdělání ( i probíhající) v oboru kulturní produkce, managementu, uměleckých oborech, dějinách umění  a jim příbuzných. Ale! Zásadní je pro nás osobní přístup uchazeče, který je diplomem nenahraditelný.
– Možnost minimálně 2 směn v týdnu v pravidelné dny.

– vhled do zákulisí galerie a jejího provozu a pomocného PR v galerii.
– zaškolení a supervize,
– časově nenáročnou pracovní dobu, možnost plánování směn dle vašich požadavků. Otevírací doba út–čt. 16.00–20.00, pá–so 14.00–18.00.
– mladé pracovní prostředí.
– možnost pracovního růstu

– hlídání galerijních prostor, poskytování informací návštěvníkům galerie ohledně výstav, pomocná produkce a PR (základní práce na počítači).

Koho nehledáme: „Neviditelné kustody“ a notorické stěžovače. Zato hledáme někoho, kdo si Pragovka Gallery a vše s ní spojené zamiluje.

Vaše strukturované CV a motivační dopis posílejte na E , do předmětu napište „Práce 2018“.