Uzávěrka 21. 8.

Památník národního písemnictví/Muzeum literatury – konkurz (produkční výstav)

Publikováno 22. 7. 2022

Památník národního písemnictví/Muzeum literatury hledá do oddělení Prezentace sbírky kandidáta/ku, který/á bude připravovat a zajišťovat produkci výstav a spolupracovat na propagaci instituce.

Náplň práce:

  • organizace a koordinace výstavních projektů v ČR a zahraničí (sezónní výstavy, výstavy ve spolupráci, virtuální výstavy, webové výstavy, putovní výstavy)
  • související administrativa (organizace zasedání výstavní komise; příprava smluv, objednávek, podkladů pro výběrové řízení na dodavatele, transport exponátů, pojištění, komunikace s kurátory, architektem a dodavateli, příprava harmonogramů projektů, kontrola plnění termínů dle harmonogramu; příprava podkladů pro strukturovaný rozpočet projektu; sledování plnění rozpočtu; zajištění korespondence se spolupracovníky, spolupořadateli a partnery)
  • produkční spolupráce na doprovodních a vzdělávacích programech k výstavním projektům
  • spolupráce na propagaci instituce, partnership
  • spolupráce na prezentaci a propagaci výstavních projektů

Požadujeme:

  • organizační schopnosti, zkušenost s produkcí (v oblasti kultury výhodou)
  • znalost AJ na komunikativní úrovni (znalost dalších jazyků výhodou)
  • časovou flexibilitu
  • samostatnost
  • schopnost práce v týmu
  • znalost práce na PC (Microsoft Office, znalost grafických programů výhodou)
  • zkušenosti z práce v instituci muzejního nebo galerijního typu výhodou
  • schopnost práce s českým textem na redakční úrovni výhodou

Nabízíme:

  • kreativní práci v Oddělení prezentace sbírky (Praha 6) nově vznikajícího Muzea literatury
  • stabilní pracovní prostředí
  • plný pracovní úvazek
  • platové zařazení ve 12. platové třídě
  • zaměstnanecký poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • stravenky, 5 týdnů řádné dovolené, možnost čerpání až 3 dnů pracovního volna

V případě zájmu zašlete krátký motivační dopis a strukturovaný životopis e-mailem nejpozději do 21. 8. 2022 na adresu . Pohovory s vybranými uchazeči se uskuteční od 22. 8. 2022, nebo dle dohody. Nástup je možný od 1. 9. 2022. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo vyhlášené výběrové řízení kdykoliv zrušit, či nevybrat žádného z přihlášených uchazečů/uchazeček.