Uzávěrka 31. 8.

Památník Lidice – konkurz (kurátor/ka výtvarné sbírky)

Publikováno 17. 8. 2020

Památník Lidice vyhlašuje výběrové řízení na pozici kurátora/ky výtvarné sbírky.

Místo výkonu práce: Památník Lidice, Tokajická 152, 273 54 Lidice.

Nástup: 1. 10. 2020 nebo dle dohody

Požadavky

  • vysokoškolské vzdělání min. Mgr. humanitního zaměření
  • anglický jazyk odpovídající úrovni B2 a vyšší dle SERR, německý jazyk výhodou
  • dobré komunikační a organizační dovednost
  • administrativní zdatnost, přesnost, systematičnost
  • flexibilita
  • ochota učit se novým věcem
  • samostatnost a zároveň ochota spolupracovat s ostatními kolegy

Náplň práce

  • odborná správa podsbírek PL (podsbírka výtvarného umění tzv. Lidická sbírka) ve smyslu zákona č. 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy
  • samostatná příprava a organizace výstav a expozic
  • samostatná příprava a organizace zápůjček, vystavování zápůjčních smluv.
  • odborná správa sbírky a depozitáře
  • sestavování rozpočtu projektů, vypracovávání žádostí o dotace a sponzorství
  • komunikace s partnery PL
  • publikační a ediční činnost
  • pomoc při organizaci a zajišťování akcí PL
  • spolupráce s edukačním oddělením, zajišťování edukačních aktivit

Nabízíme

  • zodpovědnou a samostatnou práci v kulturní oblasti
  • pracovní poměr na dobu neurčitou
  • 25 dní dovolené
  • ohodnocení v platové třídě 12 podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Přihláška musí obsahovat

  • kontaktní údaje (adresa, telefonické spojení, e-mail)
  • strukturovaný životopis
  • motivační dopis

Profesní životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte do 31. 8. 2020 na e-mail .

Přihlášky, které nebudou splňovat tyto náležitosti, nebudou zařazeny do výběrového řízení.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit či neobsadit pozici žádným z kandidátů.