Uzávěrka 9. 12.

Národní knihovna ČR – konkurz (digitální knihovna Kramerius)

Publikováno 26. 11. 2018

Národní knihovna ČR hledá kurátora/ku digitální knihovny Kramerius.

Sjednaný druh práce: HPP – 1,0 úvazek

Plat: 12. platová třída, stupeň dle praxe

Náplň práce:
– správa dokumentů v digitálních knihovnách Kramerius 3 a Kramerius 5
– kontrola nastavení přístupů u digitalizovaných dokumentů (ověření trvání autorských práv)
– opravy dat, importy a exporty dat, vytváření virtuálních sbírek digitálních dokumentů
– komunikace s uživateli, propagace obsahu digitální knihovny
– podíl na datových migracích mezi digitálními knihovnami
– spolupráce na rozvoji a testování nového uživatelského rozhraní digitální knihovny

Požadavky na uchazeče:
– vysokoškolské vzdělání (knihovnické vzdělání výhodou)
– dobré komunikační dovednosti slovem i písmem
– základní znalost angličtiny slovem i písmem
– občan ČR (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR – nutnost ovládat český jazyk)
– fyzická osoba, která dosáhla min. 18 let věku
– způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost

Výhodou:
– zájem o problematiku digitalizace, správy digitálních dat a digitálních knihoven nebo dlouhodobé ochrany digitálních dat
– znalost metadatových standardů MARC 21, MODS, Dublin Core, METS nebo FOXML
– znalost autorského zákona
– znalost XML

Nabízíme:
– práce na plný úvazek na dobu určitou (jeden rok), poté možnost prodloužení na dobu neurčitou
– platová třída 12, stupeň dle praxe
– nástup 1. 1. 2019 nebo dle dohody
– místo výkonu práce Praha (Hostivař)
– příspěvek na stravování
– 25 dnů dovolené, až 5 dnů indispozičního volna
– karta AMG (Asociace muzeí a galerií) opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do řady vybraných památek, muzeí a galerií

Strukturovaný profesní životopis a stručný motivační dopis dokládající splnění výše uvedených požadavků doručte nejpozději do 9. prosince 2018 na E . Do předmětu zprávy uveďte heslo: kurátor digitální knihovny.

Vybraní kandidáti postupující do druhého kola budou informováni průběžně, avšak nejpozději do do 11. prosince 2018.

Vaše osobní údaje budou zpracovány a uchovávány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, nejdéle však po dobu jednoho roku od jejich zaslání.