Uzávěrka 23. 10.

Národní filmový archiv – konkurz (digitální operátor/ka)

Publikováno 23. 9. 2021

Hledáme kolegyni či kolegu pro posílení sekce audiovizuálních sbírek. Pokud chcete být důležitou součástí národní kulturní instituce, máte rádi výzvy, samostatnou a tvůrčí práci ve světě digitalizace, archivace, líbí se vám neformální prostředí a individuální přístup, je to práce právě pro vás.

Náplň práce:

  • digitalizace a výroba audiovizuálních nosičů
  • poskytování přístupu k digitálním audiovizuálním dílům a podpora při jejich následném zpracování
  • výroba výstupních formátů (DCP, různé souborové formáty, Blu-ray, DVD)
  • vstupní kontrola digitálních audiovizuálních děl
  • spolupráce při zpracování a archivaci nativně digitálních a digitalizovaných AV děl

Očekáváme:

  • SŠ/VŠ vzdělání v oboru film/fotografie/grafika/motion design/informační technologie
  • znalosti filmových materiálů a fotochemického filmového procesu
  • pokročilé znalosti v oblasti obrazové a zvukové postprodukce (převody formátů, střih, barevné úpravy apod.)
  • schopnost rozlišit a hodnotit kvalitu obrazu a zvuku
  • uživatelskou znalost prostředí Linux, MacOS, Windows
  • nadšení pro filmové i digitální technologie, chuť rozvíjet se v oboru
  • spolehlivost, pečlivost, poctivost, ochota k samostatné i společné práci v rámci týmu i napříč odděleními
  • znalost technologií z oblasti filmové/digitální postprodukce výhodou
  • znalost v oblasti filmového zvuku výhodou
  • znalost alespoň jednoho programovacího jazyka výhodou

Nabízíme:

  • úvazek 0,5
  • 11. platová třída, platový stupeň dle dosavadní praxe, osobní ohodnocení po zkušební době, pracoviště v Praze na Žižkově a na Hradištku
  • předpokládaný nástup: ihned nebo dle dohody
  • zázemí a benefity stabilní státní kulturní instituce (pětitýdenní dovolená, pět dní zdravotního volna, služební mobilní telefon, příspěvek na stravování, volný vstup do kina Ponrepo, volné vstupy do dalších kulturních institucí, karta Multisport, penzijní připojištění, podnikové rekreační středisko pro letní dovolenou, možnost pružné pracovní doby a home office)
  • podpora profesního růstu

Na vaše přihlášky se budeme těšit do 23. 10. 2021 na e-mailu .