Uzávěrka 9. 8.

Muzeum Blanenska – konkurz (dokumentátor/ka, konzervátor/ka)

Publikováno 8. 8. 2019

Muzeum Blanenska hledá kolegu na pozici dokumentátora/ky – konzervátora/ky.

Náplň práce:
– dokumentaci sbírkových předmětů, zajišťování agendy související s elektronizací a digitalizací sbírkového fondu, rozvoj prezentace muzea na portálu e-sbirky
– komunikace s odborem muzeí Ministerstva kultury ČR, práce s Centrální evidencí sbírek
– zajišťování preventivní péče o sbírkové předměty, historické knižní fondy a mobiliáře a provádění náročných průzkumů sbírek, knižních fondů a mobiliáře
– provádění základních konzervátorských a restaurátorských zásahů sbírkových předmětů, především archeologických nálezů (železné, bronzové a keramické artefakty) a dalších sbírkových předmětů
– dokumentaci terénních výzkumů a průzkumů, například archeologických, etnografických, přírodovědeckých a stavebně historických
– příprava muzejních výstav, programů a publikací
– zajišťování tuzemských i zahraničních výpůjček a zápůjček sbírkových předmětů včetně dokumentování jejího stavu a zpracování výpůjčních smluv

Předpoklady:
– VŠ magisterské vzdělání v oborech: technologie konzervování a restaurování, muzeologie, případně příbuzných
– prokazatelná znalost agendy zákona 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy,
– praktické znalosti a zkušenosti s konzervováním archeologických nálezů, zejména kovů jsou nutné
– praxe v muzeu vítaná
– znalost fotografování výhodou
– anglický jazyk úrovně B1

Nabízíme:
– platová třída 10, tarifní plat v rozmezí 19 110 Kč až 28 750 Kč dle délky praxe + osobní ohodnocení po skončení zkušební doby + odměny; 5 týdnů dovolené, benefit – stravenky
– práci v mladém kolektivu a rozvíjející se instituci
– kreativní práci, samostatnou i v týmu
– flexibilní pracovní dobu
– nově budované zázemí konzervátorské dílny

Nástup:
– 1. září 2019, v případě oboustranného zájmu lze sjednat dohodou

Přihlášku s CV a motivačním dopisem zasílejte na E do 9. srpna 2019, do předmětu zprávy uvádějte Přihláška VŘ konzervátor. Jako součást přihlášky dodejte také souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely výběrového řízení.